x-kom hosting

laptop - 12.300zł - gry / biuro - Poszukiwany/Poszukiwana

incantato
utworzono
utworzono

Dzień dobry, już pisałem podobnego posta jakiś czas temu . Zorientowałem się, oceniłem i teraz już faktycznie muszę dokonać zakupu.

 

Jako że minęło trochę czasu , może coś się zmieniło na runku , wpadły jakieś fajne oferty lub na black friday warto poczekać ??

mianowicie, szukam nowego laptopa . Będzie głównie grany  oraz czasami wykorzystywany do nie obciążającej(sprzętu) pracy biurowej.

Musi posiadać windows , lub cena być obniżona o wartość windowsa .

(Laptop musi się zmieścić do 10000netto - tj 12300 brutto z windowsem )

Przekątna ekranu nie gra dla mnie większej roli - laptop będzie podpięty do gier i tak do monitora który zamierzam również kupić (budzet jakies 3-3.5k)

- dysk od 1tb w górę.

 

 

 

 

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Najmocniejsze podzespoły będzie miał ASUS ROG Strix G16 i7-13650HX/16GB/512/Win11 RTX4080 165Hz ale wg opinii może się mocna grzać i tracić na wydajności.

Bezpieczniej będzie wybrać moim zdaniem model Lenovo Legion Pro 5-16 i7-13700HX/32GB/512/Win11X RTX4070 240Hz. Ma lepsze chłodzenie i nie powinien tracić wydajności w czasie grania.

Oba modele mają dysk 512 GB ale jest miejsce na drugi dysk więc w przypadku Lenovo na pewno zmieścisz się w budżecie dokupując szybki i pojemny dysk wewnętrzny.

Edytowane przez tapczan2
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

@incantato Msi parametrami różni się niewiele od Asusa.

Sam osobiście wybrał bym Model Legion. Na papierze parametry wyglądają nieco słabiej ale w praktyce dzięki świetnemu systemowy chłodzenia powinien osiągać lepsze wyniki. Jest to moje zdanie. Myślę, że @anioł2009 może się w temacie wypowiedzieć.

Edytowane przez tapczan2
anioł2009
komentarz
komentarz

Jakbym miał wybierać miedzy asus rogiem a legionem 5 pro to oczywiście legion wygrywa.

 

Ale  dochodzi nowy vector widzę...No i tu sprawa jest nieco inna, ma lepszy konfig nie ma co ukrywać, jest też głośniejszy niż legion w pełnym obciążeniu ale jego chłodzenie spokojnie ogarnia wnętrzności co jest w dzisiejszych czasach wyczynem powietrzem schłodzić ponad 200W ciepła z gpu i cpu. Vector w testach cinebench wypadł bardzo dobrze nie wpadając w throttling termiczny ( msi musiało tu ustawić wysoki próg prochot - pewnie około 95-98 stopni ) i mając srednio 90-92 stopnie na cpu - pamiętajmy ze jest to sztuczne obciążenie i w grach temperatura jest o wiele niższa i vector tutaj naprawdę zabłysnął 

  • Super 1
incantato
komentarz
komentarz

Możesz przybliżyć który to model tego Vectra, albo link do niego ? 

Nie mam sprecyzowanego kompa, to tylko model który wybrałem . Jestem zielony i działam na przeświadczeniu że grafika ma największe znaczenie , dlatego najchętniej wybieram modele z 4080 GTX ( możliwe że mylnie do tego podchodzę ) 

anioł2009
komentarz
komentarz

@incantato mówiłem o msi z linku który sam podałeś wyżej. 

incantato
komentarz
komentarz

Wiem wiem, przepraszam. Edytowalem mój post ale widzę że się nie zmienił. 

Nie ogarnąłem że ten msi który podeslalem ma nazwę romidelowa Vector :)

Tak więc jeżeli na Black friday nie ma co czekać i liczyć na coś lepszego, to laptop wybrany .

anioł2009
komentarz
komentarz

@incantato  na spokojnie, na stronie xkomu ma wspomnianą nazwę modelową tylko obok kodu xkom , tam gdzie "kod producenta"

Laptop to bardzo ciekawa konstrukcja i jeżeli Cię stać...to będzie dobry wybór :) 

Sam bym chętnie zwodował takiego  :E ( jak to ja ) 

Screenshot_2.png.c1374b982005f2841eea174e71be7c4f.png

incantato
komentarz
komentarz

wzialem , jeszcze za 1 grosz alan wake 2 i jak się uda plecak za 400 albo mysz 180 gratis , czy tam nawet dwie rzeczy jednoczesnie :D

dzieki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.