x-kom hosting

Komputer nie włącza się po 1 uruchomieniu.

Pancake21
utworzono
utworzono

Cześć, odebrałem dziś cały mój nowy zestaw do komputera. I po już udanym montażu wszystkiego. Komputer za 1 razem normalnie odpalił. Przed całym procesem instalacji windowsa itd, chciałem jeszcze zamknąć obudowę, dokręcić dobrze kartę i żeby już było Elegancko. Jednak po tym jak dokręciłem kartę, zamknąłem obudowę. Komputer teraz uruchamia się, ale karta nie kręci się i nie wyświetla obrazu, nie jestem też w stanie sprawdzić jak sprawa wyglądała by na zintegrowanej gdyż procesor tego nie posiada. 

 

Daje zdjęcia czego tyczy zestaw. (z kartą wszystko okej, używałem jej z tydzień na starym komputerze) i jak ją podpiąłem ponownie to normalnie daje obraz wiatraki się kręcą. Próbowałem odpiąć i podpiąć kartę, wyjąć i włożyć ramy. Skończyły się pomysły. 

 

Plyta gigabyte b550m k

IMG_5406.jpeg

IMG_5405.png

HAKELBERY
komentarz
komentarz
20 minut temu, Pancake21 napisał:

Komputer teraz uruchamia się, ale karta nie kręci się

Od razu czy po chwili?

21 minut temu, Pancake21 napisał:

Jednak po tym jak dokręciłem kartę, zamknąłem obudowę. Komputer

Na włączonym?

  • Haha 1
leelareso
komentarz
komentarz

jak płyta wgl? Speaker daje jakieś dźwięki albo płyta posiada diody ezdubug??

Pancake21
komentarz
komentarz

Karta odrazu nie kręci ani nie daje obrazu. - Nie, odpiąłem komputer złożyłem w całość obudowa dokręciłem kartę i wtedy problem.

@leelareso Plyta gigabyte b550m k. O diodzie żadnej nie wiem, ale zasilanie idzie i komputer odpala, wszystkie wiatraki działają. Myślę że sama karta nie daje obrazu ale karta jest sprawna bo przepiąłem do starego komputera i działa. Przewód? Zasilacz czy może sama płyta? Lub wejście pcie. 

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Pancake21 napisał:

Karta odrazu nie kręci

To trupek totalny,półpasyw powinien wchodzić po przejeciu przez sterownik

Weż ja wyjmij i wlóż do slotu sprawdz kable jeszcze

  • Haha 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@Pancake21 A jak z tym speakerem?

 

Pancake21
komentarz
komentarz

Karta jest nowa, i na starej płycie działa bez zarzutu. Odpinałem i wpinałem kilka razy, kable też wpięte na nowo. 

@leelareso Nic nie słyszałem kiedy 1 raz się uruchomił. A za 1 wszystko ok, tylko zaraz wszystko wyłączyłem i później już klapa. Dosłownie dziś odebrane części. Iść do serwisu czy pruć gdzieś na infolinię do x kom czy morele… bo płytę osobno z morele zamawiałem. 

IMG_5408.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz

^??? czyli co działa czy jak?? Bios załadował? czy o co z tym zdjęciem chodzi? Ogólnie możesz spróbować go całego rozebrać wraz z procesorem i spróbować jeszcze raz powkładać i może zaskoczyć, czasami działa.

Pancake21
komentarz
komentarz

Zdjęcie jak za 1 razem się odpalił. 

Niebieska
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Pancake21 napisał:

Myślę że sama karta nie daje obrazu ale karta jest sprawna bo przepiąłem do starego komputera i działa.

@HAKELBERY czytaj ze zrozumieniem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.