x-kom hosting

ASRok H110M-HDV

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
Dyon
utworzono
utworzono

Dobry wieczór 

 

Jestem zielona w tym ale mam nadzieje że ktoś ma chęć pomocy 

 

W skrócie 

 

Posiadam płytę główną ASRock H110M-HDV R3.0 z procesorem intel pentinum g4600 jak na razie bez karty graficznej z dyskiem kioxa SSD 500gb

Wzięło mnie aby zmienić procesor z intel pentinum g4600 na INTEL CORE i5-6400 2.7 TURBO 3.3GHz. (Tak chcę zostać przy tym procesorze. Mały budżet)

 

Po zmianie i złożeniu komputer włącza się i jest czarny ekran. 

 

Co zrobiłam 

 

Wyciągnęłam 1 kość ram dalej tak samo

Po odłączałam nie potrzebne kable dalej tak samo

 

Dalej nie mam pomysłów 

 

Ktoś coś zaoferuję? 

 

Uprzedzę pytanie do serwisu najbliższego mam ponad 100 km. 

 

A to mój jedyny komputer przy którym pracuje. 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Odłącz komputer od prądu i wyciągnij baterię z płyty głównej tak na 40 minut. W ten sposób bios się zresetuje. Dobrze byłoby sprawdzić czy piny w gnieździe od procesora nie są pogięte.

Dyon
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłam piny pod procesorem są całe proste. 

Zrobiłam tak jak opisałeś. Dalej tak samo

 

Procesor działa na 100% bo dał mi brat od siebie z komputera bo kupił sobie nowy lepszy. 

 

To co może być? 

Dobra działa pomogło zamienienie kości ram+ włączenie komputera bez dysku

20231115_195258.jpg

Czy muszę na nowo instalować system Windows 10?

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

To dobrze, że już działa. Nie musisz instalować na nowo Windowsa.

Dyon
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna sprawa, potrzebuje dodatkowy dysk ssd taki żeby służył kilka lat żebym nie miała z nim problemów żadnych.  Bo miałam 2 lata temu taki przypadek że kupiłam dysk kioxa SSD 1Tb i po 4 miesiącach padł po prostu padł. Pod innym komputerze nawet się nie wyświetlał.  

 

Oczywiście z góry dziękuję za pomoc wszelką.  

Dyon
komentarz
komentarz

@Mogeto Dziękuje za informacje i pomoc.

Dyon
komentarz
komentarz

Krótko i zwięźle.... 

 

Jak wymieniłam procesor wszystko działało jak należy bez problemów ale 2 dni temu zaczęły wyskakiwać bluescreen z takim tekstem "Machine_check_exception" Włączam komputer normalnie loguje się do Windowsa i tak po 15 minutach komputer zamraża się na 30 sek i tak wyskakuje ten błąd. Żadnych programów typu avast kaspersky itp nic nie instalowałam. Próbowałam w trybie awaryjnym ale tam tak samo się dzieje.

 

Mój brat nie ma czasu więc tutaj pisze.

 

Robiłam nadpisanie plików systemowych ale dalej tak samo. Przez cmd (admin) tak samo. 

 

Wiem że jest późno ale proszę o pomoc

Mogeto
komentarz
komentarz

To bardziej problem sprzętowy niż coś z Windowsem. Zapewne coś z procesorem ewentualnie niestabilność pamięci RAM.

Wejdź w bios płyty głównej (tuż po uruchomieniu komputera naciśnij klawisz DEL) i poszukaj opcji Intel SpeedStep oraz Intel Turbo Boost, Wyłącz obie, czyli weź na Disabled.

Pamięć RAM (DRAM Frequency) ma być ustawiona w biosie na 2133 (DDR4-2133).  Później zapisz ustawienia (save and exit).

Jeśli nie pomaga, to wyjmij jeden moduł RAM i testuj jak komputer zachowuje się z włożonym jednym modułem RAM.  Możesz przetestować najpierw jeden moduł, a potem drugi. Mają być włożone w slot DIMM1, czyli pierwszy od strony procesora.

MX500 już kupiony, czy dalej siedzisz na starym SSD?

Dyon
komentarz
komentarz

Tak kupiony i zamontowany. 

 

Wyłączyłam to co napisałeś ale dalej tak samo jest. Kości zamieniałam miejscami zero rezultatu nie mam pomysłów 

Dyon
komentarz
komentarz

Zacznijmy od początku. 

 

 

Posiadam płytę główną ASRock H110M-HDV R3.0 z procesorem intel pentinum g4600 z kartą graficzną Nividia Geforce GT 230 z dyskiem MX500 

Wzięło mnie aby zmienić procesor z intel pentinum g4600 na INTEL CORE i5-6400 2.7 TURBO 3.3GHz. 

 

Pojawiły się problemy. 

 

Jak wymieniłam procesor wszystko działało jak należy bez problemów ale 2 dni temu zaczęły wyskakiwać bluescreen z takim tekstem "Machine_check_exception" Włączam komputer normalnie loguje się do Windowsa i tak po 15 minutach komputer zamraża się na 30 sek i tak wyskakuje ten błąd. Żadnych programów typu avast kaspersky itp nic nie instalowałam. Próbowałam w trybie awaryjnym ale tam tak samo się dzieje.

 

Co robiłam 

 

- naprawa plików systemowych przez cmd

- naprawa plików systemowych przez usb

- włączałam komputer z 1 kością ram na zmianę brak rezultatu 

- pożyczyłam od brata kartę graficzną (jakąś starą Nividia Geforce GT 230) brak rezultatów

- wyciągnęłam baterie na 30 min brak rezultatu. 

- po osadzeniu procesora intel pentinum g4600 działa bez problemu. 

- po wejściu do biosu komputer się nie wyłącza (byłam tam 1h i serio się nie wyłączał) 

 

Ten procesor działał u mojego brata bez problemu 

 

Więc co może być? 

Dyon
komentarz
komentarz

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeśli na G4600 komputer pracuje bez problemu, to chyba wniosek jest prosty. W mojej opinii ten i5 6400 nie jest do końca stabilny. Być może pracował stabilnie w innej jednostce PC, ale tam była inna konfiguracja sprzętowa (płyta główna, pamięć ram) gdzie inna płyta główna mogła mu dobrać inne ustawienia np wyższe napięcie. U Ciebie nawet nie wiem czy jest możliwość zmiany napięcia procesora. Tak czy owak i5 6400 powinien być stabilny bez żadnego grzebania w biosie, a jeżeli nie jest, to nie jest do końca sprawny.

 

Dyon
komentarz
komentarz

Zrobiłam memtest wszystkiego. Wykazało że wszystko jest w porządku. 

 

A powiedz czy jakbym wgrała poprzedniego biosa pod ten procesor Intel core i5-6400 2.7 turbo 3.3GHz pomogło by i czy to dobry pomysł? 

Dyon
komentarz
komentarz

Po wszelkich próbach niestety nie zdołałałam zrobić sama więc mój brat zawiózł komputer do serwisu (Ma bliżej do serwisu), serwisant po 3h oddzwonił do mnie i powiedział że procesor jest uszkodzony. Dzięki za wszelkie rady i pomoc, temat zamykam. Jakbym miała problem z tym sprzętem to tu się odezwę.

 

Miłego! 

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.png.c7dbf4ffca861ceb23f79c317c65932a.png  Możesz domagać się zwrotu jak kupiłaś niedawno.

Dyon
komentarz
komentarz

@leelareso Minęło 14 dni pisałam już do sprzedającego stwierdził że nie przyjmie zwrotu nawet tym bardziej jak jest uszkodzony. 

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.png.014344aa22a5396ac6b3ca570a8274e1.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.