x-kom hosting

Nowy zasilacz

twach1990
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze zasilacza, aktualny czyli silentium pc 750fm gold jest chyba do zmiany, ktoś doradził mi Zasilacz BE QUIET! System Power 10 850W 80 Plus Gold, szukam maxymalnie do 600zł, obudowa i chłodzenie od bequiet, czy w tej cenie będzie coś lepszego do polecenia?

Ryzen 7 7800x3d

Asus tuf gaming b650m plus am5

Ares lexar ddr5 6000mhz 32gb

rtx 3060ti - niedługo do zmiany

rafalluz
komentarz
komentarz

Zostaw obecny, póki nie sprawia konkretnych problemów.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@twach1990

Bo co ?bo raz ci sie zresetował?Raz to jak wcale a dwa nie wiesz z jakiego powodu

twach1990
komentarz
komentarz

sprzęt kupiony nowy, zasilacz i karta została tylko ze starego, tak naprawdę nawet nie mam jak sprawdzić czy jest on w 100% sprawny podczas użytkowania, na mój problem, który jest na grupach i forach nie za bardzo jest osoba, która miała taki przypadek czy też umie go rozwiązać niestety, głownie w internecie pada hasło zasilacz/ram, nie wiem już sam co zrobić aby to zdiagnozować:)

rafalluz
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś inny zasilacz i sprawdź, czy się powtarza. Jeśli tak, wykluczamy zasilacz, jak nie, wtedy zaczynamy myśleć o wymianie.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Sprawdz w gpuz linie 12v czy spada poniżej 11.7v w occt psu.

Jak trzyma dobrze to nie jest zasilacz

Predzej bym podejrzewał nowe np cpu lub ram

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Odczyty programowe nie są wiarygodne, napięcia mierzymy miernikiem.

 

Odpowiedź pod Q8

 

twach1990
komentarz
komentarz (edytowane)

Wczoraj zresetowałem bios, komputer odpalił się normalnie za 1 razem, włączyłem EXPO i ram na 6000mhz, problem znów się powtórzył, następny raz zresetowałem bios na 5200mhz i niestety nadal na 2 razy się odpala.

mam ssy z hwinfo sensors czy tam będą informacje dotyczące psu?

 

btw: po resecie komputera, zauważyłem spadek FPS ale to było przejściowe

 

mam miernik mogę spróbować, pytanie czy komputer musi być włączony czy mogę odpiąć zasilacz i podpiąć tylko do prądu i sprawdzić miernikiem 24pin?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

podwójny start lub długie uruchamianie jest znane na am5 prawdopodobnie właśnie ze względu na ram.

Moze nowy bios rozwiąże problem

rafalluz
komentarz
komentarz

Napięcia trzeba sprawdzić pod obciążeniem komputera podczas pracy, w przeciwnym razie też nie będą miarodajne. Wartości bez obciążenia będą inne.

twach1990
komentarz
komentarz

BIOS zaktualizowałem do najnowszej wersji, muszę coś wykluczyć póki części są nowe, wrzuciłbym filmik jak to wygląda ale niestety tu można wysłać tylko 20mb

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Na dobry bios na I 7 8700 to ja czekałem 1.5 roku .Pojawił sie dopiero z premierą 9900K

twach1990
komentarz
komentarz

a łatwo jest wrócić do wersji wcześniejszej? Bo szczerze próbowałem wczoraj zainstalować starszą wersję i nie dało rady

HAKELBERY
komentarz
komentarz

W obecych czasach maja czesto zblokowane.W dosie sie robiło z komenda no data

twach1990
komentarz
komentarz

Właśnie muszę wiedzieć czy to wada części czy biosu z ddr5

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.