x-kom hosting

Drukarka do zdjęć i kopert

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: tapczan2 ,
Wajdaj
utworzono
utworzono

Szukam drukarki, która spełni zasadniczo takie dwa zadania (ewentualnie dwóch osobnych...)
1. drukowanie kopert - mam laserową Konicę, ale ciasne przepuszczanie przez wałki powoduje, że koperty wychodzą pogięte, jakby krzywo zaprasowane (stary Epson przerywał, brudził i też do niczego te wydruki - a mam masę seryjnej korespondencji)
2. drukowanie cyfrowych zdjęć i reprodukcji obrazów - zarówno na matowym jak i na błyszczącym papierze (w zamian za zepsutego Epsona L810).

Serdecznie proszę o radę na CITO!

tapczan2
komentarz
komentarz

Zobacz Canon Pixma G3470 czarna za 849 zł. Jest to drukarka do zdjęć gdzie maksymalna gramatura papieru to 265 g/m². Tania w eksploatacji atramentówka na dolewki.

  • Dziękuję 1
Wajdaj
komentarz
komentarz

A jak by się miał ten Canon do popularniejszych - z tego co widzę w różnych sklepach - np. Epson EcoTank L3251 albo HP Smart Tank 515 Atrament WiFi BLE Kolor?

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

@Wajdaj Drukarki są zbliżone parametrami, zależy co jest dla Ciebie bardziej istotne. Canon ma najwięcej złącz: USB, Wi-Fi, LAN, PictBridge, AirPrint, Mopria. Dodatkową zaletą jest kompatybilność z Amazon Alexa oraz Asystentem Google.

Edytowane przez tapczan2
Wajdaj
komentarz
komentarz

Zależy mi praktycznie TYLKO na niezłej jakości wydruków (zdjęcia zasadniczo w formacie 10x15, sporadycznie większe - no i te nieszczęsne koperty), na taniej eksploatacji i bezawaryjności, o ile to jakoś da się przewidzieć. Jeśli chodzi o złącza wystarczy zwykłe USB. Nie musi mieć skanera, choć chyba większy wybór jest właśnie w tych wielofunkcyjnych urządzeniach.

tapczan2
komentarz
komentarz

Canon jest przeznaczona do druku zdjęć i moim zdaniem jest optymalnym wyborem. Oryginalne tusze też są dość tanie i wydajne. Jak chcesz coś taniej to raczej nie do zdjęć w dobrej jakości.

Wajdaj
komentarz
komentarz (edytowane)

OK, dzięki, to są ważne argumenty. Budżet można podnieść do ok. 2000.
Szukam czegoś, co zastąpi Epsona L810 - pod kątem wydruku zdjęć. Trafiłem jeszcze na taką ofertę:

https://fotoforma.pl/drukarka-epson-ecotank-l8050#

 

Czy jednak celować w Canona - także przy tym wyższym budżecie?

Edytowane przez Wajdaj
tapczan2
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Wajdaj napisał:

Opłaca się coś takiego kupować?

Z tego co powiedział mi serwisant to jest to nieopłacalne. Te najtańsze drukarki podobno nie są naprawialne. Jak się popsuje na gwarancji to wymienią na nową ale w razie awarii po gwarancji prawdopodobnie nadaje się tylko do wyrzucenia.

Wajdaj
komentarz
komentarz (edytowane)

To problem z głowy :)
A jeszcze to pytanie o sprzęt w zwiększonym budżecie - z nastawieniem na dobre foto.

Coś takiego trafiłem:

https://fotoforma.pl/drukarka-epson-ecotank-l8050#

Czy lepiej zostać na zaproponowanym wcześniej Canonie - i będzie wystarczająco?

Edytowane przez Wajdaj
tapczan2
komentarz
komentarz
53 minuty temu, Wajdaj napisał:

Czy lepiej zostać na zaproponowanym wcześniej Canonie - i będzie wystarczająco?

Tu musisz sam wybrać czy warto dopłacić do modelu 8050.

  • Dziękuję 1
Wajdaj
komentarz
komentarz

Zostaję na Canonie. Dzięki raz jeszcze za pomoc!

  • Rekomendowana odpowiedź
tapczan2
komentarz
komentarz

Nie ma sprawy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.