x-kom hosting

Podłączanie Kontrolera Obudowy do Płyty głównej

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Skowron241 ,
Skowron241
utworzono
utworzono

Dzień Dobry Składałem komputer stacjonarny Synowi i napotkałem problem z prawidłowym podłączaniem kontrolera który steruje wentylatorami z Obudowy . Do Kontrolera wentylatory były już podłączone fabrycznie a wyjściowe kable Są trzy jeden do Sata zasilający i dwa takie jak na zdjęciu . I Moje pytanie brzmi które kable z tych dwóch muszę podpiąć pod płytę główną i gdzie żebym mógł sterować prędkościami . Aktualnie podłączyłem tylko pod Sata i wentylatory kręcą i świecą i mogę zmieniać kolory .

Płyta główna to Gigabyte B550M DS3H

Obudowa to Genesis Irid 503 ARGB V2

IMG_20231111_104354.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Przewód z prawej oznaczony jako PWM.

podpiąć SYS_FAN 1 lub SYS_FAN 2

 

przewód z lewej służy do sterowania podświetleniem z poziomu programu np. od producenta płyty głównej gigabyte

Skowron241
komentarz
komentarz

Czyli wystarczy że podepne pod Sys_fan lub Sys_Fan 2 ten Pwm i będę mógł sterować prędkościami wentylatorów z poziomu bios lub aplikacji i cały czas kabel Sata podpięty pod zasilanie ma być ?@Sławomir

Sławomir
komentarz
komentarz

Kabel sata musi być podpięty, bo to z niego idzie potrzebna energia.

Z poziomu biosu/ oprogramowania od płyty będzie możliwość sterowania,

 

ps. wentylatory podłączone pod kontroler będą widziane jako 1 sztuka, więc będziesz sterować wszystkimi trzema na raz.

  • Rekomendowana odpowiedź
Skowron241
komentarz
komentarz

W Piątek podłącze i zobaczymy czy będzie działać :)@Sławomir

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.