x-kom hosting

Brak obrazu na monitorze, nierówna praca procesora.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Mierzyniak
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zakupiłem ponad rok temu komputer do codziennych czynności, jako że go tymczasowo nie potrzebowałem przełożyłem ram oraz procesor do innego. Po czasie włożyłem do komputera GPU GT710 oraz Intela i3-10100 po uruchomieniu nie było żadnego obrazu na monitorze, komputer dziwnie wchodził a potem schodził z obrotów a żeby go wyłączyć trzeba ciągle trzymać przycisk do uruchamiania.

 

Specyfikacja

CPU: Intel i3-10105 

GPU: brak

Płyta głowna: Asrock H510m-HVS

Dysk: Goodram CX400 SATA 2,5

Ram: Goodram ddr4 8gb 2666mhz

zasilacz: LC-power 400W LC400SI 80+

Ktoś wie co mogło się stać?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzałeś czy bios masz aktualny? (ten procesor potrzebuje wersji obraz.thumb.png.f363f2662ac367131e13b492b616e8a9.png albo wyższej) Speaker jakie daje jakieś dźwięki albo dioda (o ile jest) na płycie głównej coś pokazuje? Pinów w sockecie nie po zaginałeś?

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Biosu nawet nie mam jak sprawdzić ponieważ totalnie nic sie nie pokazuje jak wchodze na kompa. Piny na swoim miejscu. Diod niestety nie ma. Dzwięków żadnych nie wydaje.

HAKELBERY
komentarz
komentarz
Dnia 13.11.2023 o 18:19, Mierzyniak napisał:

GPU GT710

bez tez sie nie uruchamia?

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Nawet bez karty, z integrą w tej i3-ójce nic nie pokazuje

leelareso
komentarz
komentarz

to włóż stary procesor i zobacz.

Mierzyniak
komentarz
komentarz (edytowane)

Dalej ten sam efekt

leelareso
komentarz
komentarz

Na pewno nie urypałeś żadnych pinów? Ten procesor działa na tamtym drugim komputerze gdzie wsadziłeś stary procesor?

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Obydwa procesory sprawdzałem na komputerze na którym teraz pisze. Jeśli trzeba mogę wysłać zdjęcie pinów.

leelareso
komentarz
komentarz

masz 2 komputery i się pytam czy w obu jest ten sam problem z tym samym procesorem.

Mierzyniak
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, tylko na jednym

leelareso
komentarz
komentarz

czyli oba procesory działają na jednym a na drugim wcale? Tak? Czyli coś z płytą albo tymi pinami musiało się stać, że nie wstaje.

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Tak na tym działa na tamtym nie. Właśnie włączyłem kompa na drugim procesorze z integrą który ma iść do tego co nie startuje, normalnie się włączył integra działa. Przy okazji przesyłam zdjęcie pinów z tamtej płyty.

398509066_727666619250093_1120918067568027737_n.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

łooo panie z takiej odległości ciężko będzie zobaczyć

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Właśnie jakoś dziwnie oddaliło, już przesyłam drugie 

image.png.847e828a5322e3bbb5b1d776d07882e4.png

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

nic złego nie widzę. Możesz jeszcze spróbować zresetować bios wyciągając baterię na te 10 min i zobaczyć czy wstanie albo pobaw się z kościami pamięci, poprzekładaj, sprawdź czy na jednej kości wstanie, różne sloty zobacz, zobacz czy na tych z drugiego pc wstaną. W ostateczności możesz spróbować z innym zasilaczem bo to wszystkie możliwości jakie mi przychodzą do głowy.

Mierzyniak
komentarz
komentarz

A jak resetuje ten bios przez baterie to komp ma być podłączony albo włączony?

leelareso
komentarz
komentarz

wyłączony z zasilania

Mierzyniak
komentarz
komentarz

A te dwa porty też nie powinny być podłączone? (Tak było fabrycznie)IMG_20231115_185238.thumb.jpg.071a841af0f34faff6b11ad1334ad515.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.png.c7137f771af488ce96f9c7b9ff4b5a97.png taka wtyczka powinna być i zazwyczaj jest opisane na niej dokąd powinna być

Mierzyniak
komentarz
komentarz

Podłączyłem pod inny zasilacz wkładając zasilanie do wszystkich tych portów na górze i działało jak bajka, wróciłem na stary zasilacz podłączyłem tak samo jak w drugim komputerze wszystkie porty i nic, podłączyłem wszystko tak jak było gdy nie działał i poszło bez problemu, dziwna sytuacja. Dzięki wielkie za pomoc :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

może prądowo ten nowy procek miał większe zapotrzebowanie a miałeś tylko na 4pin podłączony i coś mogło siąść w nim. Ważne, że działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.