x-kom hosting

Skad wziac ram

Mateusz51
utworzono
utworzono

Skad kupic kostke 8gb ramu do 8gb ramu hyperx fury kingston ?ale tak zeby dzialala, bo kupilem powystawa i lipa 

leelareso
komentarz
komentarz

Jak jakiś stary model to ciężko będzie. Lepiej nowe 2x8gb bo tak to loteria,

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja tam kupowałem używki od firmy z gwarancją na 30 dni i było zawsze cacy...od prywatnej osoby istnieje zawsze jakies ryzyko 

leelareso
komentarz
komentarz

Jak szukasz to szukaj po kodzie producenta znajdziesz go w programie cpuz

Mateusz51
komentarz
komentarz

@leelareso to jakie kupic? Serio juz bo nie mam sily na to, mam asus hm110m-k plyte glowna, tamte ramy byly ddr 4 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Mateusz51  weź no może podaj konkrety. Podaj DOKŁADNE informacje na temat kości jaką miałeś a jaką dokupiłeś... taktowania, napięcie itp  

Np. kingston hyper x 3200mhz ddr 4, cl16,  1.35v

 

Mateusz51
komentarz
komentarz

@anioł2009 mialem kingston hyperx fury 8gb cl14 2666mhz 1.2v , kupilem 8gb kingston hyperx BEAST i tam dalej tez ma inne

Ale odpalilem z samego tego nowego ramu i tez nie odpala w ogole wiec i tak jest nie dzialajacy

anioł2009
komentarz
komentarz
7 minut temu, Mateusz51 napisał:

kupilem 8gb kingston hyperx BEAST i tam dalej

to samo napięcie, to samo taktowanie ???

Mateusz51
komentarz
komentarz

@anioł2009 napiecie jest to samo, taktowanie tez to samo 

anioł2009
komentarz
komentarz

Kości różnych producentów ale o tych samych parametrach powinny pracować bez problemu.. ta najwidoczniej jest uszkodzona i wypadałoby ją zwrócić i wziąć inną.

Możesz też pójść za radą @leelareso i od razu kupić komplet 2x8. Producent raczej tu nie ma znaczenia, osobiście celowałbym w oferty firm a nie prywatnych osób...dlaczego ? bo zawsze masz 14 dni na zwrot towaru zakupionego przez internet u przedsiębiorcy. Prywaciarz może wyłaczyć taką opcję informując o tym w ogłoszeniu/aukcji.

leelareso
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem sprawdź po kodzie producenta i szukaj takich samych.

obraz.png.ac5e0d54e9f70368a74afb8a8d006783.png numer partii danych kości i szukasz

Mateusz51
komentarz
komentarz

@leelaresoa moze po prostu kupie 1 kosc 16gb? Na przyklad goodram ddr4 , w ogole o co chodzi z tym ddr4 ze ja musze miec ddr4? Bo tylko takie wchodza na moja plyte glowna? Dobrze rozumiem? Mam asusa HM 110mk

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy twoja płyta ma sprawne banki pamięci ? Co do ramu jak znowu weźmiesz 1 to zostajesz z tym co miałeś 

Mateusz51
komentarz
komentarz

@HAKELBERY tak sa sprawne, zreszta gosc mi napisal ze wyslali niesprawna. Wgl czy to moze zaszkodzic mojemu komputerowi?bo ikony poznikaly z pulpitu :D

leelareso
komentarz
komentarz

@Mateusz51 Tak bo twoja ma wejścia ddr4 to jak sobie wyobrażasz wsadzenie innych np dd5?? Lepiej kupić nowe 2x8gb zamiast 16gb bo wtedy będą działać w trybie dual channel co przyśpieszy znacznie pracę komputera.

Mateusz51
komentarz
komentarz

@leelareso ok dzieki czyli lepiej kupic nowe obydwie? A jakie ewentualnie polecasz? Bo do tego mojego to jedynie uzywane albo 8gb hyperx fury beast o innej czestotli. Oraz taktowaniu 

Mateusz51
komentarz
komentarz

@leelareso no bo nie moge znalezc nowych takich, w sensie identycznego nowego. moge kupic identyczny uzywany, lub nowy ale beast o innych czest i taktowaniu, ale nwm czy to bedzie komptatybilne

HAKELBERY
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Mateusz51 napisał:

i taktowaniu, ale nwm czy to bedzie komptatybilne

Bedzie

sprawdz sobie na olx w twoim miesice 8gb ddr4 2133 w góre

  • Haha 1
leelareso
komentarz
komentarz

zawsze możesz zwrócić jak będą problemy. Masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.