x-kom hosting

Laptop gamingowy 10 -12 tys

woytec85
utworzono
utworzono

- Jeśli planujesz zakup nowego laptopa, to w tytule tematu podaj swój przybliżony budżet oraz ogólne przeznaczenie laptopa.
- W treści posta opisz dokładnie jakie będzie zastosowanie nowego laptopa (np. gry, filmy, projektowanie grafiki, internet, biuro itp.).
- Jeżeli szukasz laptopa do konkretnej gry lub programu, to postaraj się podać minimalne wymagania techniczne jakie komputer musi spełnić (wymagania te najczęściej znajdziesz na stronie internetowej producenta danej gry lub programu).
- Czy laptop powinien posiadać zainstalowany system operacyjny? Jeśli tak, to jaki?

- Jaka powinna być wielkość (przekątna ekranu) nowego laptopa?

- Czy laptop musi posiadać wbudowany napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

- Jaki powinien być rodzaj i rozmiar dysku twardego?

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz ASUS ROG Strix G16 i7-13650HX/16GB/512/Win11 RTX4080 165Hz za 11 699 zł. Masz tu mocną grafikę RTX 4080 o mocy 175 W, nowy 14 rdzeniowy procesor i7 13-tej generacji. Obraz jest wyświetlany na matowym ekranie IPS 16" 165 Hz z pokryciem barw 100% sRGB  i rozdzielczości 1920 x 1200 (WUXGA). Dodatkową zaletą jest NVIDIA G-Sync, technologia DLSS 3 i aluminiowa pokrywa matrycy.

Edytowane przez tapczan2
woytec85
komentarz
komentarz

Dzieki biorę 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

@woytec85 będzie gorąco :E  w tym lapku mimo ciekłego metalu tempy są wysokie... na hotspot gpu ma czasem 95 stopni, na rdzeniu przekracza 83 i zrzuca zegary. Radziłbym poczytać i obejrzeć recenzje zanim kupisz 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@woytec85 jakieś konkretne wymagania do laptopa? Bo treść tematu nie została nawet edytowana...

woytec85
komentarz
komentarz

Trudno jutro będzie i mnie kupiłem;)

 

 

@anioł2009 Nie jestem super gamingowcem ostatnio grałem na ps4 a mój lap jest z 2015 r   więc myślę że to i tak przeskok. To może jakas podstawka do chlodzenia ?

 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

@woytec85  Cóż...jedyna warta uwagi to notepal u3 plus, ma możliwość ustawiania wentylatorów w dowolnej pozycji i jest uniesiona na tyle zeby zasysac powietrze - w odróżnieniu od innych podkładek. Ale przy takim potworze wątpie czy coś pomoże...

 

minimalne wloty...

 

Screenshot_1.png.5a6984bd381c0fa4207e94edbcaa6deb.png

 

nie sztuką jest odpalić grę na nim... tu chodzi o to czy dostaniesz to za co płacisz... utrzymanie zegarów przy 130w na cpu w trybie ciągłym i 175w na gpu to wyczyn na samym powietrzu.  Ja na chłodzeniu wodnym lapka którego cpu bierze 100w i karta 105w  mam po 65 stopni... Ja mam stary procesor i kartę w porównaniu do tego...

Pozostaje życzyć powodzenia że będziesz zadowolony :) Aha, no i konwertery napięcia potrafią dać koncert w tym modelu. Potestuj, zobaczysz czy to Ci nie będzie przeszkadzać.  Miałem ten kadłubek u siebie w konfigu z i9 i tym rtxem...Klient chciał żeby coś poradzić... Niestety nic sie nie poradzi...bez wody oczywiście.    Być może w konfigu z i7 będzie troszkę inaczej... chociaż płyta główna i układ zasilania są te same

 

Zwróc uwagę na zegary cpu i gpu jak będziesz miał już laptopa i daj znać jak się spisuje :) 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 miesiące później...
woytec85
komentarz
komentarz

Przez parę msc użytkowania wszystko ok. Szumi przy graniu ale daje rade .

  • Super 1
woytec85
komentarz
komentarz

dzisiaj dokładam dysk 1 tb , warto dołożyć jeszcze ramu ? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Czy warto? Zalezy w co grasz i jakiej rozdzielczości 

woytec85
komentarz
komentarz

ok, ale jak już to jakie dołożyć?

Anawa
komentarz
komentarz

Max taktowanie 4800 MHz.

woytec85
komentarz
komentarz

czemu nie 6000 ?

iSkuL
komentarz
komentarz

W laptopie maksymalne taktowanie jakie występuje dla RAMu to 5600Mhz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.