x-kom hosting

Dzień po instalacji systemu - czarny ekran na ekranie laptopa

Lukasz10
utworzono
utworzono

Witam,

mam problem z kupionym parę dni temu laptopem. Nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę. Ale dotyczy on laptopów a nie awarii komputrerów PC, wiec zdecydowałem się napisać tutaj.

 

1) Laptop to Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 Ryzen 5/16GB/512 GTX1650

2) wczoraj zainstalowałem system Windows 10, bez aktywacji systemu i wszystko działało bez zarzutu, nie instalowałem żadnych sterowników, laptop nie był podłączony do internetu

3) Natomiast dzisiaj przy próbie załączenia wyświetla się tylko czarny ekran, klawiatura się zaświeci, ale nie ma ekranu startowego. Jak podłączam pendrive'a to nie świeci się na nim dioda. Klawisze Fxx również nie powodują reakcji

Czy ktoś miał podobny przypadek lub jest w stanie doradzić co robić dalej?

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Twardy reset lub odpięcie baterii może pomóc, możliwe że coś się zbrikowało z biosem.

bo mało prawdopodobne aby obie grafiki nie działały nawet do wyświetlenia biosu.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Lukasz10  Da radę chociaż wejść do biosu czy w ogóle nic nie ma i tylko czarno ???

Lukasz10
komentarz
komentarz

Nie mogę wejść do biosu., tylko czarny ekran

Lukasz10
komentarz
komentarz

Właśnie zabieram się za demontaż osłony i spróbuję wyciągnąć baterię na moment w celu "twardego resetu"

Lukasz10
komentarz
komentarz

Odłączenie baterii nic nie pomogło. Pojawia się wyłącznie czarny ekran

anioł2009
komentarz
komentarz

Pozostaje serwis, wygląda na uwalony bios lub KBC...niestety w lenovo kbc często pada.

Lukasz10
komentarz
komentarz

Jeśli kupowałem laptopa z x-kom, to mam się do nich zgłosić po naprawę w ramach gwarancji?

anioł2009
komentarz
komentarz

Możesz, ale wtedy dłuzej to potrwa. Najlepiej reklamowac u producenta. Chyba ze nie mineło 15 dni to możesz laptopa w xkomie po prostu zwrócić i wziąc innego.

Lukasz10
komentarz
komentarz

@anioł2009 Czy w takiej sytuacji, że rozkręcałem obudowę, aby dostać się do baterii nie będą utrudniać oddania laptopa?

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak nie ma śladów to nie powinni.

Lukasz10
komentarz
komentarz

Tam trzeba było podważać zaczepy, to jakby się przyjrzeć jakieś ślady mogą pozostać

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Skoro to laptop to jedyne co możesz zrobićc z 1 kością ramu.Moze ktoraś miala wade fabryczną

Lukasz10
komentarz
komentarz

Nie mam drugiej kości ramu, żeby zamienić i sprawdzić

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To go oddaj na 14 dniówke a co do nowego to wez coś z duall chanell ram

  • Dziękuję 1
  • 3 tygodnie później...
Lukasz10
komentarz
komentarz
Dnia 13.11.2023 o 00:50, HAKELBERY napisał:

To go oddaj na 14 dniówke a co do nowego to wez coś z duall chanell ram

 

Oddałem jako zwrot i faktycznie przyjęli ten zwrot i zwrócili pełną kwotę. Dziękuję za podpowiedzi

Lukasz10
komentarz
komentarz

Problem udało mi się rozwiązać po zakupie kolejnego laptopa tej samej firmy, ale o mocniejszej grafice. 

Dopiero teraz dowiedziałem się, gdzie znajduje się "sławny" przycisk Novo w laptopach Lenovo. Można go włączyć spinaczem lub czymś podobnym. Na kolejnym sprzęcie miałem znów problem z czarnym ekranem, i nic nie mogłem zrobić. Dopiero wciśnięcie Novo po restarcie spowodowało uruchomienie menu z którego wybrałem "Recovery..." Dalej pominąłem ponowne instalacje windows i załadował się cały system

Niestety przy konfiguracji laptopa nie mam dosteou do sieci przewodowej. A jak na złość laptop nie widzi karty wifi. Mimo, że ściągnąłem sterownik pod mój model laptopa, to nadal system nie widzi karty wifi. Ściągnąłem wszystkie możliwe sterowniki do mojego modelu, ale wifi jak nie było tak nie ma? Czy można jakoś to zrobić bez dostępu do sieci?

anioł2009
komentarz
komentarz

Powinno dac sie pominąć krok z wyborem sieci...

Lukasz10
komentarz
komentarz
2 minuty temu, anioł2009 napisał:

Powinno dac sie pominąć krok z wyborem sieci...

Ale mam na myśli sytuację już po instalacji systemu. Nie mam widocznej karty wifi, a chcę mieć chociaż możliwość przeglądania stron

anioł2009
komentarz
komentarz

A karta wifi jest widoczna w menedżerze urządzeń ????

 

Przewodowo lub ściągniecie sterowników na pendrive i wgranie ich. Jesli instalowałeś stery ze strony producenta dedykowane temu laptopowi na kablu musi działać.

Ale jeśli nie masz dostępu do kablowego a wifi nie działa ( choć powinno bo system win 10 i 11 ma sterowniki podstawowe w sobie ) to pozostaje modem usb z internetem lub skorzystanie z pomocy kogos kto ma internet po kablu.

 

Instalowałeś oprogramowanie dodatkowe np lenovo vantage czy coś ??    Czasami jest oprogramowanie do skrótów klawiaturowych które włacza/wyłacza kartę wifi.

Lukasz10
komentarz
komentarz

Tak, Sprawdzilem w Menadżerze urządzeń. Nie widzi karty.

 

Po moich ostatnich działaniach. Sytuacja wygląda tak.

Wcześniej instalowałem sterownik wifi jednak po tym nie był widoczny w Menadżerze. Teraz zrobiłem tak, że wypakowałem sterownik do folderu nie instalując bezpośrednio. Następnie zaktualizowałem kontroler sieci i o dziwo pojawiła karta wifi w Menadżerze, ale z wykrzyknikiem. W załączniku widać komunikat po instalacji IMG20231206174333.thumb.jpg.f7f767b779a98de65d42cbc5ae28f32b.jpg

Ale nadal nie ma możliwości włączenia wifi

IMG20231206175417.thumb.jpg.d3cdc41f07889332b3cc0f4b1fc4095a.jpgAle nadal nie ma możliwości włączenia wifi

anioł2009
komentarz
komentarz

Ale masz jakiegoś pecha do tych laptopów :niepewny: 

41 minut temu, Lukasz10 napisał:

Dalej pominąłem ponowne instalacje windows i załadował się cały system

A jakbys nie pominął instalacji systemu ? Zrób mu fabryczne recovery całe i sterowniki powinny byc juz wgrane. Bo kupiłes lapa z systemem preinstalowanym tak ?

Lukasz10
komentarz
komentarz (edytowane)

No niestety ;( chciałbym już czym innymi się zajmować niż rozkminianiem tego 

 

Nie było systemu. Sam go instalowałem wczoraj. A dziś po kilku godziach pracy to się przydarzyło

 

 

30 minut temu, anioł2009 napisał:

Instalowałeś oprogramowanie dodatkowe np lenovo vantage czy coś ??    Czasami jest oprogramowanie do skrótów klawiaturowych które włacza/wyłacza kartę wifi.

Jeszcze nie instalowałem. Jako ostatni krok chcę zainstalować Lenovo System Update, ale obawiam się, że bez internetu nie wykryje mi nawet czego brakuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.