x-kom hosting

Pomoc w wyborze karty

Mateusz51
utworzono
utworzono

Jaka karta do i5 6400, tak zeby wykrzesac jak najwiecej a zeby nie bylo bottlenecka. Mam zasilacz 550W. 

Pentium320
komentarz
komentarz

Przy tym procku szukałbym używek GTX1060 6GB, od biedy moooże GTX 1660 Ti / Super jeśli ma być trochę nowsza.

Pakowanie do tego czegokolwiek nowego i szybszego mija się z celem, bo taka karta się po prostu zmarnuje, chyba, że planujesz w niedalekiej przyszłosci większą modernizację

 

  

1 godzinę temu, Mateusz51 napisał:

Mam zasilacz 550W. 

 

Może mieć i 6666W, ważna jest marka i model.

Mateusz51
komentarz
komentarz

@Pentium320 "Pakowanie do tego czegokolwiek nowego i szybszego mija się z celem, bo taka karta się po prostu zmarnuje, chyba, że planujesz w niedalekiej przyszłosci większą modernizację" 

 

Chodzi ci ze w tym momencie nie ma sensu taka zmiana? Obecny procesor dziala na 40% w ets2 przy 100% uzyciu karty gtx 1050 2gb. Wiec czemu nie ma sensu zmienic na lepsza skoro cpu daje jeszcze taka przestrzen? Dzieki za przyklady, a na przyklad jakichs RTX moze? Zamiast gtxa 

 

zasilacz corsair bronze ma 550w

Myslalem o gtx 1070 8gb

Pentium320
komentarz
komentarz

Chodziło mi o to, że szybsze karty niż to co wymieniłem mają mało sensu.

 

Taki 1060 jest z dwukrotnie szybszy od zwykłego 1050, 1660 Ti / Super jeszcze więcej.

 

Godzinę temu, Mateusz51 napisał:

Myslalem o gtx 1070 8gb

To zasadniczo nie byłby zły wybór, bo to bardzo zbliżony model wydajnością z 1660 i ma 8GB VRAMu. Pamietaj tylko, że tak jak 1060, te karty są już z 7 lat na rynku, trzeba być ostrożnym by nie trafić dojechanej.

 

Godzinę temu, Mateusz51 napisał:

Dzieki za przyklady, a na przyklad jakichs RTX moze? Zamiast gtxa 

Nie ma sensu, np. 2060 będący najsłabszym RTXem (wyłączając 3050 który jest okropnie nieopłacalny) jest jeszcze trochę szybszy niz 1660, zarazem nie dość szybki by przynieść korzyści z RT, bo to pierwsza generacja tych rdzeni, poza tym że to także wymaga nieco mocy obliczeniowej od reszty podzespołów, a tu w większych grach raczej chcielibyśmy się nastawić na 1080p w 60fpsach.

  • Dziękuję 1
Mateusz51
komentarz
komentarz

@Pentium320 dzieki bardzo, czyli 1660 super jest najlepsza opcja? bo ta 8gb gtx 1070 to juz ryzyko bottlenecka prawda? 

HAKELBERY
komentarz
komentarz
19 minut temu, Pentium320 napisał:

2060 będący najsłabszym RTXem (wyłączając 3050 który jest okropnie nieopłacalny) jest jeszcze trochę szybszy niz 1660, zarazem nie dość szybki by przynieść korzyści z RT

ale ma dlss który jest lepszy jak fsr

@Mateusz51

co ty tu rozkminiasz dostałeś 1070tke za 350zl z allegro ktora ci zbostuje fps mocno

Mateusz51
komentarz
komentarz

@HAKELBERY ale nie bedzie bottlenecka? xd

HAKELBERY
komentarz
komentarz

raz bedzie raz nie,zalezy jaka gre uruchomisz.Masz duall chanell ram wiec pograsz

Mateusz51
komentarz
komentarz

@HAKELBERY no a ja nie chce miec bottla, to kupie gtx 1660 super co nie ? wtedy bedzie w sam raz mysle

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Tak bedzie w sam raz

  • Dziękuję 1
Mogeto
komentarz
komentarz
48 minut temu, HAKELBERY napisał:

co ty tu rozkminiasz dostałeś 1070tke za 350zl z allegro

Gdzie? Nie widać żadnego linka

Mateusz51
komentarz
komentarz

@Mogeto ja juz mam zasilacz 550 watow corsaira, chodzilo tylko o to czy on to wszystko usiegnie. ale z tego co czytam to na spokojnie nawet 500w usiegnalby 

Pentium320
komentarz
komentarz
17 godzin temu, HAKELBERY napisał:

ale ma dlss który jest lepszy jak fsr

...w starszej generacji, który w dodatku niewiele wniesie, jeśli dalej procesor jest zbyt powolny.

 

6 godzin temu, Mateusz51 napisał:

chodzilo tylko o to czy on to wszystko usiegnie. ale z tego co czytam to na spokojnie nawet 500w usiegnalby 

Dokładnie tak jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.