x-kom hosting

Skacząca temperatura 5900X

HD201
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z procesorem model AMD 5900X.

Procesor nie utrzymuje równych temperatur. Skacząca temperatura sprawia, że wentylatory szaleją. Nie jest to kilka stopni różnicy, a kilkanaście.

W trybie pulpitu bez obciążenia wahania są mniejsze i temperatura schodzi do ok. 41 stopni. W przypadku nawet najmniejszego użycia procesora np. włączanie programu OCCT temperatura natychmiast wzrasta do prawie 70, po czym stabilizuje się chociaż nadal występną ogromne skoki np. z 41 na 52 stopnie.

Przy próbie obciążenia procesora na 100% programem OCCT temperatura stabilizuje się na ok. 63 stopni według wskazania na Ryzen Master.

Proszę o pomoc. Windows 11.

Scaren
komentarz
komentarz

Norma, to przez skoki napięcia, ja posiadam R7 5800x i również mam takie skoki, na poprzednim R5 3600 tak samo, nie przejmuj się tym a jeżeli Ci to przeszkadza to pobaw się w undervolting.

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)
59 minut temu, HD201 napisał:

Procesor nie utrzymuje równych temperatur. Skacząca temperatura sprawia, że wentylatory szaleją

To ustaw swoja mape wentylatora.Ja np mam  stałe 700rpm ustawione na 10850K plus jeden wyciągający tez na ok 600,700 rpm i trzeba ucho przyłożyć a i tak nie słychać

Edytowane przez HAKELBERY

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.