x-kom hosting

czerwono-niebioska obwódka elementów w grach

ursusc360
utworzono
utworzono

dzieńdobry ostatnio zakupiłem nowy komputer który był składany w x-komie i jak się okazuje w grach posiadam czerwono-niebieską albo czerwono-żółtą obramówkę na elementach np. drzewach, skałach, mieczach itp. nie ma żadnych spadków fps ani lagów komputer normalnie działa i tu moje pytanie co może być nie tak jakaś wadliwa część czy da się rozwiązać to bez jakiegoś serwisu ? No i dodam że w grach dziwnie tak jakby trajkocze karta graficzna (przynajmniej z tych okolic to słychać)

HAKELBERY
komentarz
komentarz
4 minuty temu, ursusc360 napisał:

komputer normalnie działa

a co to za komputer?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Daj tam najnowsze sterowniki z czystą instalacją

12 minut temu, ursusc360 napisał:

No i dodam że w grach dziwnie tak jakby trajkocze karta graficzna

nagraj

ursusc360
komentarz
komentarz
ursusc360
komentarz
komentarz

wiec zrobiłem już tą czystą instalacje sterowników karty graficznej i nic nie pomogło nadal to samo

Karolinq
komentarz
komentarz (edytowane)

@ursusc360 zasilacz jest za bardzo obciążony, uszkodzony albo wentylatory od karty graficznej tak szumią

Zainstaluj aplikację MSI afterburner sprawdź jaką mocna działają wentylatory od karty graficznej sprawdź też użycie karty w grach 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@ursusc360

btw a w jakich grach?

Temperature cpu,gpu sprawdziłeś?

ursusc360
komentarz
komentarz

@HAKELBERY ogólnie to w assasin creed origin grałem i cpu siega momentami 80 stopni ale akurat w tej grze wszystko ładnie wygląda nie ma problemów. A jak włączam hellblade senua's sacrifice to cpu ma maks 60 stopni i tu widac te obramówki jak i w plague tale. gpu od 40 do 45 stopni sie trzyma

HAKELBERY
komentarz
komentarz

wskazaleś gry które bardziej siedzą na gpu wiec jemu bym sie przyjrzał

2 minuty temu, ursusc360 napisał:

i w plague tale. gpu od 40 do 45 stopni sie trzyma

to 1 czy 2 część?

ursusc360
komentarz
komentarz (edytowane)

@HAKELBERY da rade odłaczyc karte graficzna by sprawdzic czy to ona tak urgoocze ?

1 czesc

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Tak ,ogólnie to sprawdz tez czy przewody jakieś nie haczą

ursusc360
komentarz
komentarz

@HAKELBERY posprawdzałem wszystko wydaje się wpożądku

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Sprawdziłem filmik, masz poprostu pecha. To słabej jakości cewki. Wygrzej je na jakiejś grze siedzącej na GPU typu Allan wake lub innej z rt z niskim FPS i GPU load 100 procent. Jak w ciągu tygodnia nie ucichną to tylko zwrot bo już tak zostaną do końca życia tej karty

  • Dobra wypowiedź 1
ursusc360
komentarz
komentarz

czyli akurat trafiłem na wadliwa kartę zawsze miałem szczęście :D

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)

To raczej cięcie kosztów w komponentach i brak kontroli jakosci niż wadliwa sztuka. W Polsce nawet to nie podlega rma bo są niskie standardy

ursusc360
komentarz
komentarz

@HAKELBERY dobra dzieki sprubóję je wygrzac tak jak mówisz a jak nie to reklamacja 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

dawaj to na zwrot bez podania przyczyny jeśli nie minelo 14 dni.

Za wczas zgłoś,bujac sie tym na gwarancji to trzeba cierpliwośći

  • 2 tygodnie później...
ursusc360
komentarz
komentarz

@HAKELBERY

wracam z tym samym problemem aczkolwiek juz na 100 % wiadomo ze to nie wina karty bo mi wymienili na inny egzemplarz gdy oddałem na reklamacje. w grze podobne rozmycie wystepuje ale wyłaczajac post-procesing lub zmniejszajac go do sredniej jakosci rozmycie znika a ten dzwiek dochadzacy z komputera nasila sie tylko przy grach które obciazaja procesor, czyzby winny wszystkiemu był procesor czy to tylko chłodzenie ciecza taki irytujacy dzwiek wydaje ?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.