x-kom hosting

Myślę nad wymianą karty już od roku, co wybrać?

Jaadra34
utworzono
utworzono

Cześć,

już od X czasu zabieram się za zmianę karty w moim komputerze, ale coś średnio mi to idzie. Ostatnio przed wymianą podzespołów komputer śmigał ok. 8 lat i chciałbym przy tym zostać (mieć spokój jak najdłużej, nie musze grać we wszystko na ultra w 144fps). Do czego mi będzie służył komputer? W sumie to chyba tylko gry. Aktualnie daje rade bez problemów w GTA V, War Thunder, Skyrim i The Sims 4 dla kobiety.

Gry w których daje rade, ale już troche kuleje to ETS2, FS22, Elite Dangerous. Na przyszłość na pewno bym się przymierzał do GTA 6, The Day Before, może Starfielda a co więcej czas przyniesie.

 

Aktualnie:

- procesor - i5-11400f

- płyta - MSI Mag Z590 Tomahawk WiFi

- RAM - Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (jeśli zalecacie, skuszę na kolejne 16 GB)

- zasilacz - Corsair RM 650W 80 Plus Gold

- karta - GTX 1650 SUPER TUF Gaming OC 4GB GDDR6 - trochę podkręciłem zegary z poradnika

 

Wszystko to sparowane z monitorem 27" 144Hz WQHD

 

No i zaczyna się problem, zasięgałem już opinii w kilku miejscach.

Na początku polecano mi 3060 lub 3070, ale zawsze było jakieś ale - 60 słaba, 70 droga i nieopłacalna. Później były radeony z serii 67xx oraz 6800 XT, ale lepiej czekać bo zaraz nowa generacja.

Zdążyły już wejść nvidie 40xx oraz radeony 7xxx. I znowu, 4060 to kastrat i mało ramu, radeony cośtam.

 

Specem ani fanbojem nie jestem więc już zgłupiałem bo żadnych konkretów nie otrzymałem. Jedyne opinie to tylko nvidia bo tfu na czerwonych i w drugą strone.

 

Mimo wszystko skłaniam się w stronę AMD, głównie ze względu na niższą cenę trzymając przy tym (wg. obejrzanych testów) równy (czasem wyższy?) poziom od konkurencji. Od razu uprzedzam, różne RT i inne bajery mnie średnio interesują jeśli ma to kosztować dodatkowy tysiąc lub dwa.

 

Finalnie pomyślałem nad 7700XT/7800XT - jaka wersja? nie wiem, ale 3 wentylatorowa. Proszę o komentarze, propozycje itd.

 

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie postu i odpowiedź. Będę dawał plusy oraz w razie potrzeby odpowiadał jak najszybciej.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Kwota?

Jaadra34
komentarz
komentarz

@HAKELBERY  +/- 2.500 niech będzie

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To szukaj rtx 4070

  • Dziękuję 1
Mogeto
komentarz
komentarz
Dnia 10.11.2023 o 10:46, Jaadra34 napisał:

- RAM - Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (jeśli zalecacie, skuszę na kolejne 16 GB)

16GB do gier jeszcze na ogół wystarcza, ale już powoli pojawiają się gry które potrzebują więcej np Hogwarts Legacy.

Jeśli nie zależy Ci na RT, to faktycznie możesz rozważyć Radeona. Karty GeForce zazwyczaj mają mniej VRAM niż swoje odpowiedniki z Radeonów, ale z drugiej strony GeForce wspiera DLSS, więc tutaj nie ma złotego środka.

  • Dziękuję 1
Pentium320
komentarz
komentarz
Dnia 10.11.2023 o 12:58, Jaadra34 napisał:

+/- 2.500 niech będzie

 

Przy dopłacie kilkudziesięciu złotych do tej kwoty już bardzo często trafia się RX 7800 XT https://www.krsystem.pl/gigabyte_radeon_rx_7800_xt_gaming_oc_16g_16gb_gddr6_256bit_2xh-item-72162.html

Co prawda nie błyszczy wydajnościowo w porównaniu z poprzednią generacją (6800 XT), ale RTX 4070 jest tak słabo wyceniony, że jeżeli nie interesuje cię RT, to w zasadzie najlepszy wybór. W 1440p przy 11400F powinien działać poprawnie, reszta rzeczy pokroju zasilacza także jest OK.

Zwracaj jedynie uwagę, czy nowe karty zmieszczą się do twojej obudowy.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.