x-kom hosting

Moja przygoda z monitorem 144hz

Pancake21
utworzono
utworzono

Cześć, przekopałem już chyba cały internet żeby poszukać rozwiązania... Nie udało się dlatego pisze tutaj. A więc, chyba już jakieś 5 lat temu zakupiłem monitor o 144hz mając wtedy 16 lat myślałem żeby sobie urozmaicić tym granie w komputer :D Jendak kiedy monitor już dotarł (Wraz z dołączonym do zestawu kablem hdmi) hz nie działały. Przeczytałem wtedy na internecie ze potrzebny jest kabel displayport blabla. Szybko zamowilem, nic od tamtej pory się nie zmieniło. Na początku pacjent GTX 1060 3gb (144hz ustwione zarówno w ustawieniach Nvidii jak i w systemie. A monitor dalej wyświetla tylko 60hz. Pomyślałem wtedy ze moze jest to zasługa karty... Jednk do teraz , teraz po 5 latach wymieniłem karte na rx6700. Która bez problemu myślę powinna obsługiwac 144hz. Nadal problem ten sam. Wszędzie gdzie tylko mozliwe ustawione 144hz. A monitor dalej wyswietla 60. Gdzie moze byc problem? Dodam ze zastanawialem sie czy moze to byc problem płyty głownej/procesora. Jendk nie bylem w stanie znalesc w interenecie informacji na ten temat.

 

I tak w nawiasie mówiąc, zastanawiam sie czy dostalem wadliwy monitor iż wtedy myślałem ze byc moze jest to problem mojego zestawu a nie koniecznie monitora. Czy moze wadliwy kabel czy faktycznie procesor/płyta. Mają cos wspolnego z wyswietlaniem tych hz na ekranie. Myślę o tym dlatego ze jednak wtedy wydalem ok 800zł za dany monitor a do tej pory choć przez sekunde nie zaznałem 144hz na wlasnej skórze. Planuję w przyszłym miesiącu wymienić cały zestaw do zakupionej juz karty graficznej a co za tym idzei i monitor... Lub moze po tych 5 latach uda sie w nim wskrzeszyc te 144hz.  Dziekuje z góry za pomoc jeśli ktokolwiek się odezwie. :D 

 

Karta rx6700xt 12gb vram.

Procesor intel i5-6500

płyta główna msi h110pro vd.

I monitor nie dostępny nigdzie juz asus vg248qe

https://www.amazon.com/ASUS-VG248QE-1920x1080-Gaming-Monitor/dp/B00B2HH7G0?th=1

 

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

tutaj też masz ustawione 144? obraz.thumb.png.291ef35f31f545249e96b74d81257df6.png

 

ogólnie pokaż w sterowniku jakie masz opcję dostępne dla  rozdzielczości.

Edytowane przez leelareso
Pancake21
komentarz
komentarz

Tak image.png.b0fef43ff73bcf0e4ccf36cc75353d41.png

leelareso
komentarz
komentarz

no ale w czym problem? masz odświeżanie na 144.

Pancake21
komentarz
komentarz

Monitor na papierze wszędzie pokazuje 144hz. Ale fizycznie jest 60hz. Znajomi mają monitory 144hz i jest to niebo a ziemia.. ten w systemie/ustawieniach. Teoretycznie wskazuje na 144hz. Ale fizycznie ich nie ma. W grach tak samo nie widać różnicy. 

leelareso
komentarz
komentarz

a w grach też wybierasz max 144hz? wyłączone te wszystkie pierdoły pokroju vsync? W ustawieniach monitora też pokazuje ci 144hz?

Pancake21
komentarz
komentarz

Tak dosłownie. Jest to temat widmo.. Sam nie wiem jak jest to mozliwe. Z początku kiedy mialem jeszcze Gtxa, na początku sie okazalo ze hz byly ustawione wszędzie tylko nie w ustawieniach nvidii. Ale to wtedy tez nie pomogło. Szukanie igły w polu...

 

image.png.7c4008c27ad313f82e4e1976b559156e.png

leelareso
komentarz
komentarz

nie chodzi mi o windowsowe mi chodzi o USTAWIENIA W MONITORZE czy wyświetla ci się, że pracuje w trybie 144hz

Pancake21
komentarz
komentarz

W ustawieniach monitora nic takiego nie pokazuje. Nie ma takiej zakładki 

leelareso
komentarz
komentarz

jak wejdziesz w informacje to też? albo w wyborze wejścia?

leelareso
komentarz
komentarz

no to są dwie opcje, monitor ma problem albo coś źle masz ustawione.

Pancake21
komentarz
komentarz

Nie no na pewno coś nie tak. Przedzwonie jutro do asusa. Po takim czasie pewnie ciężko zeby o jakąs pomoc, ale moze odpłatnie cos da rade. Ustawic hz w monitorze robota dla laika znajomi kupili 2 klikniecia myszka i smigalo, ja probowalem wszystkiego ale jak widac na próżno. 

uklejs
komentarz
komentarz (edytowane)

Fajnie by było gdybyś miał możliwość podpiąć ten monitor do jakiegoś innego zestawu, np. znajomego który po dwóch klikach ma 144 hz :D 

Jeżeli u niego śmiga to już masz odpowiedź czy to wina monitora czy Twojego sprzętu/ustawień sprzętu.

 

p.s. chociaż obstawiam, że po 5 latach już to robiłeś ;)

Edytowane przez uklejs
Pancake21
komentarz
komentarz

Na forach jak wpisałem dany model teraz już znam odpowiedź. Wadliwy sprzęt po prostu, cały czas byłem przekonany że to jednak wina mojego sprzętu. po 5 latach się zorientować… ;D 800 złotych w plecy, trzeba to przeboleć i postawić na coś sprawdzonego za jakiś czas. Asus nieskromnie życzy sobie 300zlotych za samą diagnozę. 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.