x-kom hosting

Po wymianie na i7 7700K wiesza się

velfoka
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Potrzebuje pomocy. Zmieniłem procek na i7 7700k i zaczęły się problemy. Na początku gdy tylko nagrzeje się to zacinka więc zrobiony został skalp. Na dzień dzisiejszy temperatury są max 70 stopni ale i tak zawias

8495058200_1699547134_org.jpg

9738118000_1699547135_org.jpg

Edytowane przez velfoka

Mogeto
komentarz
komentarz

Bios płyty głównej w najnowszej wersji czyli 7984vAF?

Puść RAM na 2133 tak aby wykluczyć niestabilność pamięci RAM przy wyższych prędkościach.

Procesor był podkręcany? Jakie taktowanie na wszystkich rdzeniach? Dodaj mu tak z 0,030v i sprawdź czy nadal są zwiechy.

velfoka
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak bios najnowszy. Pamięć chodzi na 2133. Procek był kupiony kilka dni temu. Obniżyłem napięcie na 1.18 i działał ale i tak po jakimś czasie zawias

Jak ustawić occt żeby jak najlepiej sprawdzić? Na opcji power nie długo mi chodził i zawias.

Edytowane przez velfoka
Mogeto
komentarz
komentarz

Jest coś takiego jak degradacja krzemu. Jeśli procesor pracował x lat przy określonym napięciu i był podkręcony, to po jakimś czasie może potrzebować wyższego napięcia aby zachować stabilność. Nie wiemy na jakim napięciu i taktowaniu trzymał go poprzedni właściciel. Nie wiem po co obniżasz do 1.18.  Ponawiam pytanie - czy procesor jest kręcony, a jeśli tak, to jaki masz zegar na wszystkich rdzeniach?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

1.18V dla skylake 2 generacji to a mało na 4.4 GHZ,tutaj raczej 1.3v

velfoka
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie nie podkręcałem procesora chodzi normalnie na 4,4. Myślałem że może jest przegrzany i obniżenie napięcia go ogarnie. Wydawał się stabilniejszy na 1.18 przed skalpem. Nie znam się za bardzo dlatego pytam. Z tego co kojarzę to jak płytę ustawie na auto to pokazuje mi 1.2

Edytowane przez velfoka
Mogeto
komentarz
komentarz

Musisz dojść metodą prób i błędów, stopniowo podwyższać napięcie. Dodajesz +0.010v i testujesz. Jeśli nadal zwiecha, to kolejne +0.010v. Tylko nie przekraczaj 1,4v. Jeśli dojdziesz do 1,4v i nadal będą zwiechy, to można podejrzewać, że procesor jest częściowo uszkodzony. Jeśli tak będzie - możesz wyłączyć HT (Hyper Threading) z ciekawości i sprawdzić czy nadal się zacina.

velfoka
komentarz
komentarz

Od jakiego napięcia zacząć?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

1.3v w dół,przedtem zresetuj bios o moze coś wiecej jest namieszane

Testuj occt przez 0,5h

co to za mobo?

velfoka
komentarz
komentarz

MSI Z170A

Jak ustawić occt?

Jak zrestartuje bios to nie trzeba będzie go aktualizować?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

dokładny model tej msi?

velfoka
komentarz
komentarz (edytowane)

Krait gaming

W jakim trybie occt robić testy?

Edytowane przez velfoka
velfoka
komentarz
komentarz

Napięcie 1.3

 

1,31.jpg

1,32.jpg

1,33.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)

no i jak?

pamięć też daj powyzej 2133

Edytowane przez HAKELBERY
velfoka
komentarz
komentarz

A na ile pamięć postawić? Ja dziś tylko tyle że zmieniłem napięcie i zrobiłem test bo choroba dopadła to nie wiem czy pomogło w pełni

HAKELBERY
komentarz
komentarz

a jakie masz pamieci?

velfoka
komentarz
komentarz

G.Skill TridentZ RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 (F43200C16D16GTZR)

HAKELBERY
komentarz
komentarz

No to wciśnij xmp

Cpu lepiej dokarmiony moze być bardziej niestabilny

Kości w 2i 4 slocie?

velfoka
komentarz
komentarz

Tak 2 i 4. Czyli jak CPU ma więcej prądu to przydałby mi się kości pamięci też podkręcone?

velfoka
komentarz
komentarz

Dziś usiadłem sprawdzić czy coś lepiej i był odpalony occt i gra. Komp się zaciął a occt nie zapisało przed zawieha. Dziwna rzecz bo komp nie reagował a profile na myszce mogłem zmienić

velfoka
komentarz
komentarz

Dziś udało mi się zebrać dane kiedy wywaliło

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.