x-kom hosting

Siemka, mam problem nie widze dysku nic nie moge z tym zrobic pomocy ;v

tlustyy
utworzono
utworzono

image.thumb.png.4bb5c62e8978fec6ded8eacb57e24897.pngimage.png.5017d776e34160927b6f1fbf707c751f.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Co to za dysk? Podczas instalacji windowsa też nie da się zrobić partycji i jej sformatować? Chodzi o ten moment obraz.png.8f53d07ddd9f308ea6b047ed14cb6534.png

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@tlustyy

zmień mu literę i wtedy sformatuj

tlustyy
komentarz
komentarz

@leelareso usunalem te partycje jak ziomek mi mowil oprocz tej z windowsem na usb jak chcialem dodac nowe to pokazalo tylko 100gb na ktorym pobrałem system i dalej to samo ;/

@HAKELBERY w jaki sposob mam to zmienić skoro nie moge go kliknąć ;v image.png.e6cfdd1763ea3c3f8d4b95979c85aa1f.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie rozumiem co masz ma myśli ( tak napisałeś jakbyś miał windowsa na pendrive całego i z niego pc startował), robisz od nowa windowsa całego, usuwasz cały wolumin z windowsem, robisz nowy wolumin, tworzysz od nowa partycje np to 150 gb na windows i od razu resztę podczas instalacji.

tlustyy
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso No tak zrobiłem tylko jedyna wielkosc jaką mogłem to było 100gb nic wiecej ogolnie było cos jeszcze ze dysk jest w trybie gpt i nie moge go edytowac czy cos takiego;v

leelareso
komentarz
komentarz

podaj co to za dysk i jak możesz pokaż jak to wygląda podczas instalacji windowsa

tlustyy
komentarz
komentarz (edytowane)

TOSHIBA HDWD110

@leelareso no ogolnie to standardowo szło wszystko potem jak byly te partycje usunalem all i nie dalo sie zrobic tej reszty z 1tb

mi sie wydaje ze on jest w jakis sposob schowany wylaczony nie wiem jak to zrobić ;d

leelareso
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to wygląda u cb byś musiał dać screen z podczas instalacji..

tlustyy
komentarz
komentarz

@leelareso image.png.2b607d99daf17ef9928657a66f56c717.pngimage.thumb.png.47f8c58a591aeafcfba08d37e4d0d13b.png

 

 

 

Stanie sie cos złego jak skonwertuje na dysk dynamiczny? moze bede mogl zrobic cos z tymi woluminami wtedy :D ?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale mi chodzi moment podczas instalacji windowsa a nie już po, z okienka które wyżej wysłałem.

tlustyy
komentarz
komentarz

@leelareso pomożesz? :v

IMG_20231109_195641.jpg

IMG_20231109_195637.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

W biosie jaki tryb masz ustawiony? Ide czy ahci? Dysk nowy czy jakaś używka? Może być to problem po prostu z softem.

 

Tutaj jeszcze znalazłem jakiś poradnik na ten temat https://pl.easeus.com/manage-partitions/access-gpt-protective-partition.html

tlustyy
komentarz
komentarz

Kurde wydaje mi się że ahci dysk mam od nowości 4 lata 

ogólnie chyba zacząłem coś trybić i obczaj ta fotę 

IMG_20231109_201201.jpg

@leelareso gdzie to bedzie ide czy ahciIMG_20231109_202308.thumb.jpg.4daf84589abb536e8da2b57c76f87702.jpg

IMG_20231109_202252.jpg

tlustyy
komentarz
komentarz
Slawek79
komentarz
komentarz

Z danymi jakie były na tym dysku możesz się już pożegnać, chyba że wizyta w labie, ale obejrzyj cennik.

Jeśli chcesz jedynie zainstalować system:

W Diskpart napisz:

list disk

dotyczy dysku 931GB widzianego w Diskpart jako disk 0

sel disk 0 i Enter

clean all i Enter, to może potrwać.

zamknij Diskpart i restart z podpiętym penem instalacyjnym

W oknie instalatora win wyświetli cały dysk jako nieprzydzielony. Naciśnij :

Nowa

I sformatuj partycję o żądanej wielkości np. 100GB jako NTFS – partycji tej nie będziesz mógł łatwo powiększyć więc przemyśl ile potrzebujesz na system i programy(200?, 300?)

wyraź zgodę na instalację partycji systemowych

Ponownie

Nowa

I jak wyżej tylko całe wolne miejsce.

Wybierz partycję na której instalujesz system(100GB ?) i Dalej

System powinien zainstalować się na wybranej partycji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.