x-kom hosting

Zakup dysku SSD oraz pamieci RAM do laptopa ASUS F15

bart3k_
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym rozbudować swój laptop o dysk SSD. Ponieważ na przedniej naklejce pod klawiatura widnieje napis 2nd SSD Slot i o ile się nie mylę chyba oznacza to ze mój laptop posiada 2 gniazda na dysk SSD? Jeśli mam racje to chciałbym abyście polecili jaki dysk 1TB powinienem dokupić żeby wszystko było kompatybilne. I czy dołożenie dysku to jakaś skomplikowana sprawa? czy wystarczy zdjąć tylna obudowę i wpiąć drugi dysk? czy jest z ty więcej zabawy i rozkręcania?

 

Drugie rzecz o która chciałbym zupgradować to pamięć RAM chciałby dołożyć druga kość 16GB i teraz pytanie czy w tym laptopie jest na to miejsce? Jeśli tak to jaka kość kupić najlepiej żeby to wszystko współgrało. Pozdrawiam

 

tutaj podaje dokładny model skopiowany z faktury: Laptop ASUS TUF Gaming F15 FX506HE 15.6" IPS
144Hz i5-11400H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX3050Ti,

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Kc3000 np

  • Dobra wypowiedź 1
  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Z tego co widzę, to Twój laptopa ma drugie złącze m2, więc bez problemu dołożysz do niego dysk. Montaż nie jest skomplikowany, bo wystarczy otworzyć klapę serwisową i dokręcić dysk w slocie. Dystans i śrubka powinny być w laptopie lub gdzieś w pudełku. 

Jeśli chodzi o wybór dysku, to wyżej wspomniany KC3000 będzie w porządku, ale taniej da się kupić np. Kioxię, która też ma DRAM. 

 

W sprawie RAM-u sprawa wygląda inaczej, bo w laptopie na 99% masz dwie kości po 8 GB, więc żeby rozszerzyć RAM zgodnie ze sztuką musiałbyś kupić dwie kości po 16 GB. Np. Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL20 Impact

  • Dobra wypowiedź 1
bart3k_
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi.  

 

@X-KOM  czyli z dyskiem raczej nie powinno być problemu? czy wystarczy jeśli kupie dowolny dysk SSD NVME? czy może jednak wystąpić konflikt sprzętowy jeśli kupie jakiś bardzo tani?

Jeśli chodzi o RAM wspomniałeś ze prawdopodobnie mam 2x8gb. A co jeśli teraz bym kupił kość 32gb. to czy w przyszłości mogę dokupić 32gb tej samej marki? Czy musze je kupić w parze żeby były kompatybilne? Bo wiem ze kiedyś takie problemy występowały ale długo już nie siedzę w hardware wiec dlatego pytam. Moja wiedza zatrzymała się ok 10 lat temu.

 

Pozdrawiam

HAKELBERY
komentarz
komentarz
2 godziny temu, X-KOM napisał:

W sprawie RAM-u sprawa wygląda inaczej, bo w laptopie na 99% masz dwie kości po 8 GB, więc żeby rozszerzyć RAM zgodnie ze sztuką musiałbyś kupić dwie kości po 16 GB. Np. Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL20 Impact

Te kości są dual rank?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Na 99% jest to dualrank. Jeśli w kodzie producenta po "B" była by 1, to wówczas byłby to single rank. 

@bart3k_Tak, ale tańsze dyski to pewne ryzyko - przeciętne kontrolery, wolniejsze pamięci, czy choćby brak DRAM-u, czyli bliskie zapełnienia zauważalnie zwolnią. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.