x-kom hosting

Jaka karta graficzna?

BastaO
utworzono
utworzono

Jaka najlepsza karta graficzna będzie pasować do mojego zestawu, mam słaby sprzęt i chce w nim założyć najlepszą karte graficzną którą pociągnie mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon Xp 1100 MHz

Płyta główna: AK32 Via Kt266

Zasilacz: ATX Power Suplly 350 watt

Pamięć: 512 mb

Proszę o przedstawienie modeli. :mellow:

Machur
komentarz
komentarz

gf 4 Ti 4200, 4400, 4600 ?

Carlsberg
komentarz
komentarz

ewentualnie jakiś radeon 9200 lub 9250

Carlsberg
komentarz
komentarz

eeee fx to badziew sama nvida przyznała się do felernej seri kart.. mówię oglądaj się za jakimś firmowym radeonem np.9550 9600 te karty sporo jeszcze potrafią

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co do karty, wg mnie można by się rozejrzeć za Radeonami 9600 Pro (400/600 MHz, unikać wersji 400/400 oraz 400/466 MHz), ewentualnie 9600 XT (500/600 MHz) lub zwykłymi 9600 (325/400 MHz, uwaga na 64-bitowe wersje SE) tudzież 9550 (250/400 MHz).

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie kupuj tej karty - producentem jest Medion, co nie wróży dobrze. Karty firmy Medion bardzo często ulegają awariom.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad tym:

http://www.allegro.pl/item383625831_gecube...550_128_mb.html

Jest to fabrycznie podkręcony Radeon 9550.

BastaO
komentarz
komentarz

A mój sprzęt ją uciągnie ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Powinien bez problemu. Ale jak by Ci wpadło niedlugo trochę kasy, to mógłbyś wymienić zasilacz, bo takie "niemarkowe" nie są szczególnie trwałe niestety.

Carlsberg
komentarz
komentarz

powinien uciągnąć i będzie o wiele lepszym wyborem od mediona tylk radki z reguły lubią pociągnąc trochę prądu

BastaO
komentarz
komentarz

Ale ona ma inne wejście to co się wpina bo w tej to są 2 te złote, a w moje są 3 i w tamtym radeonie 9600 też. Dajcie jakiś dobry solidną karte, którą pociągnie mój sprzęt :o

FrogsterPL
komentarz
komentarz

kulsberg, weź pierdół nie pisz, bo to, ile karta bierze prądu, zależy od konkretnego modelu, a nie od marki. Tak się składa, że cała seria 9550/9600 bierze MNIEJ prądu od takiego 9200.

BastaO - chodzi o to, że Twoja płyta główna obsługuje AGP 4X, a te karty są na AGP 8X. Ale AGP 8X jest kompatybilne z 4X, więc wszystko będzie działać. Tyle, że karty będą działać parę % wolniej.

BastaO
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc. :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.