x-kom hosting

Gry się crashują/nie uruchamiają.

Marcineqq
utworzono
utworzono

Miesiąc temu zrobiłem format dysku. Po tym czasie próbując uruchomić niektóre gry wyskakuje najczęściej błąd że "aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc00007b).

Mimo to że wszystkie "dodatki" typu direct x, Net framework, Visual c++ są zainstalowane i działają. Gdy już jakaś gra się odpali np. w Fortnite gra wywala się automatycznie gdy jest "łączenie z serwerem". Sterowniki od karty również są aktualne, gra wcześniej działała. O co może chodzić?

image.png.e49f5730d40c17c1225991034eef7db4.png

Adam K
komentarz
komentarz

spróbuj reinstalować microsoft visual ++ i net.framework,

użyj jakiegoś darmowego programu typu ccleaner i wyczyść rejestry,

spróbuj gry uruchamiać jako administrator (prawy przycisk myszy na ikonie gry i uruchom jako admin.),

spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności,

generalnie na stronach piszą, że najczęstszym objawem są brak aktualizacji pakietów lub sterowników. 

Znalazłem jeszcze coś takiego ale to wyższa szkoła jazdy jak dla mnie...

 

  • Przeinstaluj pliki DLL. Pobierz: xinput1_1.dll, xinput1_2.dll, xinput1_3.dll, xinput1_4.dll, xinput9_1_0.dll, a następnie umieść je w odpowiednim folderze na komputerze. Jeśli używasz Windows 64, szukaj katalog pliku C:WindowsSysWOW64.

 

Marcineqq
komentarz
komentarz

@Adam K

1 godzinę temu, Adam K napisał:

spróbuj reinstalować microsoft visual ++ i net.framework,

użyj jakiegoś darmowego programu typu ccleaner i wyczyść rejestry,

spróbuj gry uruchamiać jako administrator (prawy przycisk myszy na ikonie gry i uruchom jako admin.),

spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności,

generalnie na stronach piszą, że najczęstszym objawem są brak aktualizacji pakietów lub sterowników. 

Znalazłem jeszcze coś takiego ale to wyższa szkoła jazdy jak dla mnie...

Tylko teraz jest problem - ja to wszystko robiłem łącznie z plikami .dll ale wrzucałem je do folderu win32 więc spróbuje do sysWOW64 chodź tam też już je wrzucałem...

Co do reszty to spróbuje tego CCleanera tylko że ja system postawiłem na nowym dysku więc nie wiem co może być nie tak w rejestrze. Co do trybu zgodności jak i administratora również nie daje to żadnego skutku. Dodam tylko że na tych samych podzespołach oprócz nowego dysku wszystkie gry się odpalały.

W dodatku pobrałem paczkę "Epic games fortnite crash fixed" z wszystkimi vc ++ jakie są.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.