x-kom hosting

RAM wysiada po 1 roku i 4 miesiącach użytkowania.....

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
anduinwrynn
utworzono
utworzono

Witam od jakiegoś czasu (2 miesiące) zaczynają sie problemy z komputerem

wyskakują błędy w przeglądarce (kurza twarz) gry sie wyłączają podczas ładowania mapy (czasami nie chcą sie urchomic po czym automatycznie werifikują pliki gry)

blue screen z napisem memory manegment

niektóre aplikacje nie chcą sie zainstalowac

komputer restartuje się w losowych momentach

odpaliłem test diagnostyka pamieci windowsa oraz memtest, w obu przypadkach test wyszedł negatywnie

prawdopodobnie jest to wina ramu, ale dlaczego skoro komputer kupiłem 1.4 roku temu?

mam teraz kupić nowy ram?

poniżej wysyłam moją specyfikacje komputera oraz wyniki testów

co zrobic aby przyszły ram wytrzymywał dłużej?

 

Adnotacja 2023-11-07 110759.png

pamięć.png

nQ3JPzRh.jpg

-XwX7ECt.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

jak mas ustawiony ten ram?na 2133 sprawdzaleś?

anduinwrynn
komentarz
komentarz

@HAKELBERY nie rozumiem?

anioł2009
komentarz
komentarz

Sam ram może być sprawny, być może coś z mobo a konkretniej slotami się dzieje. Trzeba by w podmianki się bawić bo tak to strzelanie w ciemno trochę aczkolwiek nie wykluczone że po prostu trafiła się wadliwa pamięć, to się zdarza :niepewny:

HAKELBERY
komentarz
komentarz
20 minut temu, anduinwrynn napisał:

nie rozumiem?

zrób test pamięci na 2133 mhz na początek

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Przestań pitolić te głupoty... @anduinwrynnKości przetestuj pojedynczo na trybie xmp i będzie wiadomo też czy to coś z płytą czy nie. A co do awarii to już tak bywa, mi po roku siadła jedna kość i cały zestaw poszedł na gwarę.

anduinwrynn
komentarz
komentarz

po wykonaniu pojedynczych testów ram wychodzi że pamięć ram przy chłodzeniu jest zepsuta a ta druga ok

teraz korzystam z 8 gb ram i wszystko działa ( jak na razie) dokupic drugi ram taki sam a tamten odesłać?

 

d_ReuIJt.jpg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

nie wiem gdzie kupowałeś, jak chciałem odesłać na morele to musiałem cały zestaw czyli dwie kości. W tym samym slocie wgl sprawdzałeś? Masz pewność, że to nie wina slotu?

Edytowane przez leelareso
anduinwrynn
komentarz
komentarz

@leelareso tak mam pewność że to nie wina slotu ponieważ testowałem działający moduł w obu slotach (oba testy pozytywne)

oraz zły moduł w obu slotach (oba testy negatywne)

teraz korzystam z 1 czyli 8gb w slocie DIMM_A2

wyłączyć profil xmp?

szukałem drugiego takiego samego czyli patriot viper steel 3600 cl17 8gb, ale są tylko z cl18

da sie gdzieś znaleźć cl17 czy tak może byc?

leelareso
komentarz
komentarz

Nie lepiej odesłać na gwarancję? Nie musisz wyłączać xmp. Jak kupować to od razu cały zestaw czyli 2x8 bo wtedy masz pewność że wszystko zatrybi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.