x-kom hosting

Miganie ikon na pasku zadań

Remekq12035
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, po wczorajszym formacie zauważyłem ze ikonki na pasku zadań migają po kilka za każdym razem kiedy aplikacja potrzebuje mojej uwagi. Przykładowo dostanę wiadomość na Steam i dopóki jej nie sprawdzę muszę być rozpraszany na 2 monitorach migającą ikonką na pasku. Przed formatem nie miałem takiego problemu a aktualizuje system regularnie. Próbowałem już to naprawić poprzez zmianę ustawień w edytorze rejestru ForegroundFlashCount z 7 na 0 i problem dalej występuje. Z braku pomysłów usunąłem kompletnie ForegroundFlashCount oraz ForegroundLockTimeout i niestety dalej to samo. Co mogę zrobić żeby się tego pozbyć i wrócić do stanu sprzed formatu gdzie aplikacja migała maksymalnie 1 raz a nie jak teraz 7? 

Edytowane przez Remekq12035

Anawa
komentarz
komentarz

Czy możesz zamieścić filmik, żeby pokazać, jak to wygląda... ?

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Anawa Jasne, wygląda to mniej więcej tak, tutaj przykład na grze która dopiero co się włączyła i mruga tak dopóki na nią nie kliknę. Sprawa wygląda tak samo z czatem przykładowo na Steam, Discord czy powiadomienia z messenger na Operze. Pytałem znajomych i u nikogo innego to nie występuje mimo że tak jak u mnie Windows jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Format robiłem na tym komputerze z 3+ razy i to dopiero pierwszy taki raz z tym miganiem. 

 

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

To jest Windows 11?

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Anawa Windows 10

 

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

U mnie miga podobnie (2 lub 3 razy), a potem po prostu jest podświetlona. Chyba tak jest standardowo. @Niebieska też masz migające ikony?

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Anawa Dziwne jest właśnie to że przed formatem nie było takiego problemu, przynajmniej sobie nie przypominam. Wydaje mi się że również występowały 2-3 mignięcia jednak na ten moment jest to około 7-8. Nie robi to jakoś niesamowitego problemu jednak podczas pisania z kimś na czacie gdy jestem czymś zajęty na 2 monitorach mój wzrok jest odciągany od tego migania dopóki nie zajrzę w wiadomość co nie jest zbyt fajne. Tak jak pisałem wyżej oglądałem jakieś poradniki czy czytałem na forum Windows żeby pomieszać w ustawieniach Edytora Rejestru jednak na ten moment nie udało się niczego sensownego zrobić. 

Niebieska
komentarz
komentarz

U mnie na 8.1 też migają ikonki gdy aplikacja domaga się mojej uwagi. Całkiem normalne zjawisko.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@Remekq12035 Trudno mi powiedzieć. Możesz popróbować z rejestrem, pamiętając, żeby zrobić wcześniej kopię zapasową ustawień.

  • Dobra wypowiedź 1
Remekq12035
komentarz
komentarz

@Anawa Próbowałem zrobić to z rejestrem niestety nie pomogło, nie jest to normalne miganie po 2-3 razy jak wcześniej czy u innych osób, tylko NON STOP dopóki nie zajrzę do aplikacji.

Niebieska
komentarz
komentarz

System oryginalny czy z witaminką?

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Niebieska System oryginalny, tak jak pisałem wyżej format robię 1-2 do roku i to dopiero pierwszy taki przypadek, wczoraj rozmawiałem ze znajomym żeby sprawdzić czy też na najnowszej aktualizacji ma ten problem itd, u mnie niestety miganie trwa w nieskończoność lub występuje w ilości 7+ (zależy od aplikacji) u niego jedno delikatne mrugnięcie, po czym aplikacja po prostu jest podświetlona.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz tak od początku po formacie czy po jakimś czasie się zrobiło?

 

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Niebieska Tego niestety nie jestem pewien. Zwykle po formacie starałem się zoptymalizować Windows pod gry i wydajność poprzez wyłączanie zbędnych funkcji jak animacje czy innego typu powiadomienia itd. Pomyślałem że może winowajcą jest jakaś opcja którą zaznaczyłem i nigdy wcześniej nie zdążyło mi się jej wyłączyć czy włączyć jednak na ten moment nie jestem wstanie znaleźć winowajcy mimo że przeszukałem cały panel ustawień. 

Niebieska
komentarz
komentarz

A co instalowałeś z programów? Może to wina, któregoś z nich.

Remekq12035
komentarz
komentarz

@Niebieska Możliwe że to jest problemem, postaram się przywrócić ustawienia Windows i zobaczę czy coś pomoże.

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, to czekam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.