x-kom hosting

Znikające GB z dysku ☹️

Alzena
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam laptopa HP 15s-eq2202nw, kupiony ok. rok temu i problem ten występuje niemal od początku.

Średnio co kilka dni z dysku C z nieznanych mi przyczyn znika +/- 10 GB przestrzeni, po czym kilka dni później wraca. Za kilka dni znów znika, następnie z powrotem wraca. I tak w kółko. Nic złego nie dzieje się z kompem, ogólnie pracuje prawidłowo, ale może ktoś podpowie co może być przyczyną i czy da się coś z tym zrobić?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Sprawdź programem WinDirStat albo TreeSize Free, które pliki zajmują dużo miejsca. Może te +- 10 GB związane jest z hibernacją i zapisywaniem danych do pliku.

Alzena
komentarz
komentarz

@Anawa ech i skąd ja mam wiedzieć co można usunąć :-( to co zaznaczyłam można usunąć? Zrzutekranu2023-11-08195404.thumb.png.683b61a5ebd9b5b7c9d6f9dccc90f09f.png

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

10 gb to jest nic, pewnie właśnie jakieś pliki tymczasowe które automatycznie się usuwają po jakimś czasie, stare aktualizacje które są dalej w windowsie, pliki stronicowania, jakieś shadery od gier, zapisy, hibernacja, etc dużo by wymieniać. Chcesz zwolnić miejsce to odpal oczyszczanie dysku wraz z systemowymi to wywali ci stare instalatory aktualizacji windowsa.

Anawa
komentarz
komentarz

hiberfil.sys zawiera informacje związane z obsługi funkcji hibernacji. Musiałbyś zupełnie wyłączyć hibernację w laptopie (są dostępne poradniki), choć przyznam, że sam się z tym męczyłem pod Windows 7 i pomimo wyłączania hibernacji i tak wszystko działało po staremu (może funkcja się aktywuje w sposób automatyczny... ?) Jeżeli masz dużo wolnego miejsca na dysku, to zupełnie bym się tym nie przejmował.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.