x-kom hosting

Nowy laptop po zakupie osiąga 95-98 stopni procesora oraz się grzeje z jednej strony

Dawidos1356
utworzono
utworzono

Witam, w sobotę zakupiłem laptopa, w raz z podkładka chłodzącą oczywiście, specyfikacja w załączniku, w pierwszy dzień było okej, nie zwróciłem w sumie nawet uwagi żeby chodził głośniej bądź był gorący, jednakże wczoraj po odpaleniu nie dużo wymagającej gry ( fortnite) ale na najwyższych ustawieniach, procesor osiąga temperatury w granicach 95-98 stopni, oraz jest gorący z jednej strony, pytanie czy oddać na gwarancję i wziąć nowego czy to raczej normalne takie temperatury?20231104_144524.thumb.jpg.971df91ef4be11b1f542e4972b48610f.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To jest obecnie standard,laptopy są żyłowane.Zegara pilnuje temperatura czasem power limit

A cy oddać?zalezy jaki masz zegar.Jak 3.5ghz z wysokim cpu load to nie

Dawidos1356
komentarz
komentarz

@HAKELBERY  taktowanie zegara- CPU:

6X2.7GHZ vs 13.74 

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

w cpu load powyżej 80 procent dziala ci tylko w 2.7?

Dawidos1356
komentarz
komentarz

@HAKELBERY właśnie chyba tak, nie jestem jakoś mocno doinformowany dlatego dopytuje 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Wlacz cpu-z benchmark i sprawdz na 1 zakładce zegar

Dawidos1356
komentarz
komentarz
Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

po odpaleniu nie dużo wymagającej gry ( fortnite) ale na najwyższych ustawieniach

 

Fortnite to jedna z tych bardziej zasobożernych gier. Ja bym dał odpocząć laptopowi i zmienił ustawienia na niższe. ;)

Dawidos1356
komentarz
komentarz

@Anawa kwestia jest taka że tutaj laptop przed odpaleniem gry nie był uruchamiany przez kilkanaście godzin, tak jak i nie używałem go dlugo, odrazu po uruchomieniu laptopa i gry procesor osiąga taka temperature :/

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@Anawa Na niższych cpu load bedzie wieksze wiec i temperatury

Dawidos1356
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Pytanie jeszcze jedno, zmniejszylem ustawienia z epickich na srednie, taka sama temperatura, cos nie tak w tym wypadku?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Nic, tutaj się sprawdza mhz cpu o ile spadły

anioł2009
komentarz
komentarz

Moze byc tak ze pasta byla zaschnieta i pekla i nie przewodzi ciepla.... Lezaki magazynowe czasem tak mają zwlaszcza asusy gdzie tej pasty tam narzygane jak po imprezie. Mozesz zwrocic laptopa , bo na gwarancji to powiedzą ze miesci sie w specyfikacji i nie podlega to gwarancji. Wiec jesli masz czas na zwrot to zwróć.

 

Jak chcesz nizsze temperatury w laptopie to szukaj lenovo legion 5 i podobne modele

iSkuL
komentarz
komentarz

Mam w swoim ten sam problem. 95 stopni na takim samym procesorze. Wymieniłem pastę na Grizzly i teraz mam 85. Musi być bardzo słaba pasta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.