x-kom hosting

Wymiana "Ramu" w ASUS TUF Gaming F15

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
19siwy20
utworzono
utworzono

Cześć, posiadam laptop ASUS TUF Gaming F15 i5-11400H/16GB/512 RTX3050Ti 144Hz, chciałbym wymienić ram na 2x16. Pierwsze pytanie czy mogę (osobiście myślę, że nie ale wolę dopytać) zamiast ddr4 dodać ddr 5?? Drugie pytanie jakie kości dodać? Myślałem nad Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 Beast Black jak myślicie? Są też 3733MHz CL19 (cena ta sama). Chyba, że polecacie coś innego?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Do laptopów patrz na pamięci ram SODIMM, w twoim przypadku DDR4.

W tym laptopie masz pamięć o prędkościach 3200MHz

 

Jedynie co to możesz wymienić je na takie same tylko o większej pojemności.

 

PS. przed jakimkolwiek wyciąganiem, wykręcaniem czegokolwiek z laptopa (wymiana ram, dysków, zmiana pasty pod chłodzeniem) należy w pierwszej kolejności po ściągnięciu obudowy odpiąć baterię.

 

Film pokazujące jak wymienić ram, dyski

 

  • Dobra wypowiedź 1
19siwy20
komentarz
komentarz

 

Cytuj

W tym laptopie masz pamięć o prędkościach 3200MHz

A nie mogę zmienić na  SODIMM DDR 4 ale 3600MHz?

Sławomir
komentarz
komentarz

A masz takie dostępne?

Bo ja takich nie widzę.

Daj linka do nich

Sławomir
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to tylko te kingstony są sprzedawane parami. reszta idzie pojedynczo.

Czyli zostają tylko one do kupienia.

HAKELBERY
komentarz
anioł2009
komentarz
komentarz

Po co 64gb za ponad 600zł ? :o

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Mozna i szukać 32 w duall ranku ale trzeba wiedzieć jakie.Rok temu jak sprawdzałem niewiele tego bylo np adata premiere

Good ram nie warto brac bo ma profil 3200 ,1,35v ale tylko w xmp wiec sie ustawi na 2666 cl19,19,19

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.