x-kom hosting

Niskie takty procesora I7-9750h (laptop)

Antek125
utworzono
utworzono

Cześć mam problem z taktowaniem procka a mianowicie gdy gram to takty sa dosyc niskie bo od 3000 do 3500mhz gdzie na filmach na yt sa one na poziomie 4000mhz przy podobnej temperatuze 88-95 stopni (95 tylko chwilowo) przykladowo podczas rozgrywki w grze war thunder takty sa na nikim poziomie jak pisalem wyzej z w lobby maja stala wartosc 4000mhz gdy robilem undervolting temperatury byly moze o 1-w stopnie nizsze ale takty wyzsze. Wiec moje pytanie jest takie czy to jest normalne 

Ps. 

Specyfikacja:

I7-9750h

Rtx 2070 max-q

16gb ram 2666mhz

1tb dysk

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

zacznijmy od tego że te temperatury po 95 (jak to napisałeś nawet przy ogladaniu yt) nie są normalne i przydała by się wymiana pasty na jakąś lepszą i to potwierdzasz tym że zrobiłeś uv i taktowanie zrobiło się wyższe bez wielkich zmian w temp.

Edytowane przez leelareso
  • Dobra wypowiedź 1
Antek125
komentarz
komentarz

tak ale czytalem na innych forach ze ten procesor nie przejmuje se wyzszymi temperaturami a 95 wbija tylko na chwile w grze przewaznie 89-92 stopnie moze raz na jakis czas spadnie do 87 ale to na chwile a takty pozostaja bez zmian 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Raczej normalne,obecne laptopy sa zyłowane.Laptop posiada 2 kości ram?

Antek125
komentarz
komentarz

tak posiada dwie a pan leelareso zle mnie zrozumial podczas gry dochodzi do 95 stopni a niepodczas ogladania yt. Na testach tego samego laptopa na yt widzialem jak inni maja takie same temperatury i stale takty 4000 mhz a ja mam 3000-3500mhz

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)

W dużym cpu load może być 3/3,5ghz ,to i tak nieźle.14nm robi swoje w mobile

Mozesz sobie zadać trud i wymienić na PTMa jeśli uwazasz ze to mało

a inni moga mieć inaczej bo kazdy dostaje inne ASIC oraz jakość chłodzenia

Edytowane przez HAKELBERY
Antek125
komentarz
komentarz

A i zapomnialem dodac ze te temperatury sa z podstawka chlodzaca a bez niej na blacie biurka cpu ma prawie stale 93-95 stopni nie schodzi nizej a karta 85 karta nie obniza takto ale procek juz tak i to jest moj glowny problem no ale trudno jak uda mi sie namowic rodzicow na wymiane pasty termoprzewodzacej to to zrobie

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Pewnie TVB limit się włacza... Intel ustawił to na poziomie 65 stopni stąd niskie takty... Idzie się tego pozbyć ale trzeba miec zmodowany / odblokowany bios.

 

Chyba że masz w laptopie w biosie funkcję z TVB w nazwie , jesli tak daj wszystko co ma to w nazwie na disabled. 

 

Co do temperatur to da sie ucywilizować tego procka, ciekły smar, undervolting i heja...

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.