x-kom hosting

Sens RAID 0 na dyskach SSD

Gorack
utworzono
utworzono

Mam w sumie 3 dyski SSD pod m2 i ostatnio się zastanawiałem czy jest sens połączyć dwa z nich w RAID 0 (takie same dyski). Czy wniesie to coś do szybkości czy wpłynie na ich żywotność? Trzeci służy jako backup oraz mam backup na NAS więc mam świadomość, że w razie awarii jednego z nich mam po danych. Jak myślicie?

leelareso
komentarz
komentarz

W grach nie odczujesz żadnej różnicy poza tym będziesz miał tylko 1 tb wolnego miejsca bo się nie sumują.

Gorack
komentarz
komentarz

Zawsze myślałem, że w RAID 0 właśnie pojemności się sumują i zamiast dwóch dysków po 1 TB powstaje macierz z 2 TB i pliki zapisują i odczytują się na dwa dyski jednocześnie. W teorii zyskuje przede wszystkim prędkość zapisu ale może o czymś nie wiem. Na pewno pojemność nie sumuje się w RAID 1 gdzie jeden dysk jest lustrzanym odbiciem drugiego przez co właśnie wtedy nie zyskujemy na pojemności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.