x-kom hosting

nowy procesor

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: HAKELBERY ,
gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto Po taniości ogarnę. Aktualnie na tej płycie jest jakiś pentium. Co do tego biosu, to nie będę mógł go zaktualizować pod i5 9600? Już tak pytam z ciekawości. Raczej zdecyduję się na i5 8400 w takim razie. Co do tej karty graficznej. Najpierw zmienię procesor, ocenię jak to działa i jak spełni moje oczekiwania, to już raczej tak zostanie i więcej kasy w to pakować nie będę, a po prostu niech mi to posłuży 2-3 lata i zdecyduje się na nowego kompa.

Edytowane przez gr33

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, można zaktualizować bios, ale najpierw rzecz jasna trzeba uruchomić komputer, czyli trzeba posiadać kompatybilny procesor. W niektórych płytach głównych da się zaktualizować bez włożonego procesora, ale ta płyta nie posiada takiej funkcji, więc bez tego Pentiuma nie mógłbyś nic zrobić.

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto To pentiuma w razie czego mógłbym pożyczyć, ale i widzę że te i5 9600 to po 500zl chodzą, jedna na licytacji za 400, więc szczerze się nie opłaca. Ja tego nie będę kręcić i tak. Zdecyduje się na tego i5 8400, planuje zmieścić się w kwocie 250zl-300zl i wydaje mi się że będzie to okej cena za płytę główną i procesor.

Podsumowując komputer

 

Płyta główna > Asrock H310M HDV (planuje zakup 50zl)
Karta graficzna > Rx 570 4gb 

Procesor > i5 8400 (planuje zakup 200-250zl)

Ram > 16gb (posiadam aktualnie swój 2400MHz)
Zasilacz XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze

 

I dziękuję za pomoc 

Edytowane przez gr33
Mogeto
komentarz
komentarz

Wygląda spoko. Lekkie odświeżenie z 4 na 6 rdzeni po taniości.  Tego i5 7400 razem z płytą główną możesz sprzedać i finalnie dopłata do nowszego zestawu będzie symboliczna.

gr33
komentarz
komentarz

@Mogeto Dobra dzięki jeszcze raz za pomoc. Ja lecę szukać i5 8400/8500 może coś lepszego jak w dobrej cenie będzie. Jak coś znajdę i będę miał wątpliwości, to jeszcze się odezwę.

HAKELBERY
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gr33 napisał:

Ram > 16gb (posiadam aktualnie swój 2400MHz)

w 2 kościach?

gr33
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Tak w dwóch 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To mało na olx jest I7 8700?

Ma 12 watków na 4.3ghz

6 rdzeni nie kupuj

gr33
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Popatrze. W jakiej cenie mniej więcej próbować go złapać?

gr33
komentarz
komentarz

Na boxowym chłodzeniu on da radę?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

pewnie tak

ustaw sobie go 4.3ghz @ 1.25v,turbo dla mniejszej liczby rdzeni nie jest dzisiaj potrzebne

Mogeto
komentarz
komentarz

To jest malutka goła płytka, nie wiadomo jak z sekcją zasilania będzie, czy przypadkiem nie będzie się gotować przy i7.

400zł? Prawie dwukrotna dopłata tylko po to, by zyskać Hyper-Threading.

i7 8700 miałby sens. ale w kwocie max 330zł, niestety w tych pieniądzach trudny do dostania, bo ludzie wystawiają drożej ponieważ napis "i7" trzyma wartość. Może na jakiejś licytacji by się udało.

Poza tym, jeśli na pokładzie zostanie RX570 - taki i5 8400 będzie aż nadto.  Dopłata do i7 miałaby sens gdyby w planach była mocniejsza karta graficzna.

 

gr33
komentarz
komentarz

Dobra zobaczę. Będę próbować negocjować jak uda się mi za fajną kwotę dostać, to będę jeszcze się odzywał

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

i5 8400 za 220zł. Warto dopłacać do tego i5 9400f?
Płyte za 50zł odkupię od ziomka

Edytowane przez gr33
HAKELBERY
komentarz
komentarz

100 mhz je rożni

 

  • 2 tygodnie później...
gr33
komentarz
komentarz

Za ile moge wystawić procesor i5 7400(130zł?) i płyte Asrock H110M-DGS R3.0(100-150zł)? 

gr33
komentarz
komentarz

@Mogeto Zamontowałem i powiem tak jest okej. Skok jest duży, spadki sie zdarzają, ale są akceptowalne. Jestem zadowolony i dziękuje jeszcze raz za pomoc. Na początku źle zamontowałem chłodzenie i temp skoczyła do 100stopni, ale od razu wyłączyłem, poprawiłem i jest 50-60stopni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.