x-kom hosting

nowy procesor

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: HAKELBERY ,
gr33
utworzono
utworzono

Witam,

 

Szukam nowego procesora, żeby zdobyć parę fps w cs2, niby mam te 180fps, ale często są spadki do 100fps gdy jest więcej ludzi, akcja.

Czy w ogóle się opłaca się zmieniać procesor? Chciałem to zrobić budżetowo, bo w sumie tylko gram w csa, więc zmiana komputera to bez sensu. Chce uzyskać stabilne 150fps, bo monitor 144hz i jak spada poniżej to jest ciężko. Dziękuje za pomoc.

Aktualny komputer:

Płyta główna > Asrock H110M-DGS R3.0
Karta graficzna > Rx 570 4gb 

Procesor > i5 7400

Ram > 16gb
Zasilacz XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze
 

 

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Realnie mozes wrzucić i7-7700.

Ale finansowo średnio się to opłaca.

 

Tym.bardziej że mógłbyś liczyć na maksymalnie 20-25% wydajności na procesorze więcej.

  • Dobra wypowiedź 1
gr33
komentarz
komentarz

@cinomatic Czyli to jest max nie zmieniając płyty głównej? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, obecna płyta główna wspiera max i7 7700. To mniej więcej taki sam poziom wydajności jak i3 10100F.

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje za pomoc. Znalazłem i7- 7600 na licytacji więc może go spróbuje za fajną cenę, a jak nie to będe szukał czegos w przystępnej cenie. Jeszcze jedno pytanie, bo zmieniłem karte graficzna z gtx 1050ti 4gb na rx570 4gb i miałem nadzieje na lekki wzrost fps, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej albo tak samo. Sterowniki odinstalowałem przez DDU, robiłem formata. Karte posiadam od kolegi więc nie jest z jakieś kopalni czy coś, była kupiona w 2020, a mój gtx 1050ti w 2017. Co może być powodem? Procesor? 

Edytowane przez gr33
anioł2009
komentarz
komentarz

Procesor lub jedna kość ram...te 16gb masz w dwóch kościach? Jeśli tak to procesor jest tu prawdopodobnym winowajcą 

cinomatic
komentarz
komentarz

Karta niestety słaba. 

 

Tutaj żeby odczuć większy skok wydajności musiałbyś chociaż z 400 -450 zł wydać na kartę

gr33
komentarz
komentarz

Tak mam w dwóch kościach, ale niby w internecie rx 570 4gb jest 20% lepszy niż gtx 1050ti, a ja nie czuje róźnicy więc podejrzewam, że to może być przez procesor.

gr33
komentarz
komentarz

@cinomatic Jest sens ładować sie w Intel Core i7-6700 SR2L2 3.40GHZ? 

cinomatic
komentarz
komentarz

Wszystko zależy ile chcesz wydać na tego procka?

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

@cinomatic No właśnie znalazłem ciekawą oferte za 100zł na razie w licytacji. Zobaczymy jak finalnie sie skończy. Myśle zeby 300zł to max dać, ale nie wiem czy do takiej ceny coś dostane.

Edytowane przez gr33
cinomatic
komentarz
komentarz

To zależy jak bardO Ci na czasie zależy.

To.jednak już starszy sprzęt i będzie się tylko starzał.

 

Alternatywnie możesz pomyśleć o zmianie na chociażby i5-10400f (6 rdzeni / 12 wątków) + Płyta główna  do tego.

 

Niestety to już wyszyński kosz bo 350 zł procek + 300 płyta główna.

gr33
komentarz
komentarz

@anioł2009 tzn ja tez 300zł bym nie dał, licze na 150zł max na tej aukcji.

anioł2009
komentarz
komentarz

150 to max... to stare cpu już. Ostatnio za 300zł poszedł i3 12100f na allegro a to procek który u mnie pracował z rtx3070 a wiec przepaść technologiczna w stosunku do i7 6700... niestety taki cpu to zmiana platformy.

cinomatic
komentarz
komentarz

Za tyle to zapomnij. Nie wyłapiesz aż w tak niskiej cenie tego.procka.

 

Jest tam.pewnie jeszcze kilka.osob które też liczy na tak niska cenę

 

gr33
komentarz
komentarz

@anioł2009  Nie mam pojecia co do tego procesora, bo az tak nie znam sie. Może @cinomatic sie wypowie. Na czasie to mi bez różnicy czy to bedzie za miesiąc czy za 4, cel jes taki żeby tanio i nie inwestować w ten komputer, bo prędzej czy później będzie trzeba kupić nowy. Na razie chciałem do samego cs2 żeby utrzymać te 150 fps bez większych spadków. Ta gra jest jeszcze słabo zoptymalizowana i jestem świadomy w niektórych momentach, że te fps mogą zejść poniżej moich oczekiwań.

anioł2009
komentarz
komentarz

1275 v6 działa więc i ten powinien ruszyć na najnowszym biosie :) 

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

@cinomatic i7-6700 juz jest za 200zł więc czają sie na niego, a co do tego xeona o którym wspomniał @anioł2009

Edytowane przez gr33
gr33
komentarz
komentarz

@cinomatic Znajomy posiada na sprzedaż ASRock H310M-HDV i ram 2x4gb 2666MHz, za ile mógłbym to kupić? I z tego co widzę ta płyta główna otwiera mi drogę na dużo lepszy procesor z nowszej generacji. Ja aktualnie posiadam 16gb ram 2400MHz tylko zastanawiam się czy po prostu sprzedać mój ram 2x8, czy mogę dołożyć 1 kość 8gb(2400Mhz) do tych 2x4gb(2666Mhz), czy może po prostu mogę wsadzić moje 2x8gb, ale będzie 2400MHz, nie wiem jak to przekłada sie na fps w grach.

Co do procesora to patrzyłem i5 9600KF np stąd Procesor i5-9600KF 3,7 GHz 6 rdzeni 14 nm LGA1151 w Shenzhen - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl rozumiem, że on nie ma karty zintegrowanej, ale czy mi to potrzebne? Czy może jakiś inny procesor?

Czy mój zasilacz (zasilacz XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze) to wszystko uciągnie?

Dziękuje za pomoc.

decorator
komentarz
komentarz

H310 ścina ram do 2666Mhz max dla CPU Intela.

 

Jak już masz kupić jakieś truchło Intela z podejrzanych źródeł to już lepiej kupić Ryzena 3600 za 330zl NOWEGO i jakieś b450/b550 i masz jeszcze platformę która ucignie trochę, bo nawet potem 3600 wymienisz na 5700x który w promocjach już schodzi poniżej 800zl a to jednak 8/16 dalej.

 

9600k będzie mieć dalej swoje problemy, bo to CPU pozbawiony wielowątkowości, także spadki FPS bardziej będą niż nie będą.

 

Bez 6/12 nie ma co schodzić do gierek. Chociaż ten 10400f by się przydał właśnie przez wielowątkowość.

cinomatic
komentarz
komentarz

Zacznijmy od tego że H310 ma dwa sloty na RAM.

To już jest równe ograniczenie.

 

Co do samej prędkości różnicy między 2400 a 2666 praktycznie nie zauważysz

 

 

7 minut temu, decorator napisał:

truchło Intela z podejrzanych źródeł

To fakt. To może być w tym przypadku jakąś podróbka z AliExpres. 

Tym bardziej że oficjalnie ktoś o tym pisze w opisie aukcji.

 

Zapytaj się kolegę ile chce dostać za samą płytę główna? RAM mógłbyś zostawić, a procesor poszukać jakiś normalny INTELA. 

 

Jest też opcja 2 o której pisze @decorator mianowicie zakup płyty na B450ni pójście w Ryzena 3600 (używki nawet za 250 zł można kupić)

 

12 minut temu, decorator napisał:

9600k będzie mieć dalej swoje problemy, bo to CPU pozbawiony wielowątkowości,

Bez przesady.... w benchmarkach i grach i5-9600 mimo 6 rdzeni beż dodatkowych wątków jest 10% wydajniejszy od tego Ryzena 3600....

 

Oczywiście mówimy tutaj o pełnoprawnym i5-9600 a nie podróbce z Ali....

decorator
komentarz
komentarz

@cinomaticże średni fps to wcale bym się nie zdziwił, ale 0,1% low Ryzen będzie lepszy.

 

No ja jestem ze szkoły że jednak "consistency is the best"

 

Już lepiej grać na 150fps, ale ze spadkami do 100, niż 180 fps ale spadkami do 40.

gr33
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak szczerze nie mam pojęcia ile mogę mu dać za te płytę. Ona u niego leży i jak ja jej nie kupię, to będzie leżała tam do końca życia i tak. Nie wiem 50zl? 100zl? Na necie widziałem 1 zestaw ale z procesorem i ramami. Oczywiście co do to tego procesora, to nie byłem świadomy, że to jaka podróbka. Z tymi ramami to faktycznie tylko 2 sloty, ale to w takim razie wziąłbym mój RAM jakby to nie miało większej różnicy. Jaki procesor do tej płyty najlepiej wybrać? Jeszcze rozważę opcje z tym ryzenem, bo w sumie cenowo to podobnie mi wyjdzie. 

Edytowane przez gr33
Mogeto
komentarz
komentarz

ASRock H310M-HDV wartość rynkowa jakieś 130zł, a 2x4GB 2666 jakieś 70zł. Ten zestaw jest warty łącznie z 200zł.

Nie wiem czy zapłacisz mu pełną kwotę, czy mniejszą, to już wasza kwestia.

W każdym razie - jeśli zdecydujesz się na ten zestaw, musisz zwrócić uwagę na to, że seria Inteli 9000 będzie wymagała nowego biosu w płycie głównej ASRock H310M-HDV. Jeśli płyta będzie miała wgrany za stary bios, to zastaniesz czarny ekran.

Ponadto, seria 9000 niewiele różni od serii 8000 pod względem architektury.

Dlatego polecam odpuścić i5 9600 i wziąć sobie i5 8400. Używkę znajdziesz w okolicach 200-230zł. Nie będzie wymagał nowego biosu, ruszy na starcie.

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-i5-8400-intel-CID99-IDX0Diy.html

Po prostu nie opłaca się dopłacać tych 100zł do i5 9600, bo w praktyce zyskujesz trochę większe taktowania i tyle.

Gdy i5 8400 znajdzie się na pokładzie - w następnej kolejności do wymiany karta graficzna. Takiego i5 8400 można śmiało parować z kartami graficznymi pokroju RX6600 i będzie to ogromny skok na tle RX570.

 

No i tak między nami - takie rozwiązanie ma sens tylko wtedy, jeśli zdobędziesz płytę główną po taniości, bo jeśli masz płacić pełną kwotę, to lepiej olać Intele 8/9gen i składać coś na AM4 gdzie masz szeroki wybór lepszych, bardziej opłacalnych Ryzenów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.