x-kom hosting

[2000-2500zł] Laptop o parametrach podobnych do mojego komputera

Lukasz10
utworzono
utworzono

Witam,
poszukuję laptopa, który odpowiadałby komputerowi o parametrach:
 
- Procesor    Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz
- Zainstalowana pamięć RAM    8,00 GB
- 64-bitowy system operacyjny
- Dysk SSD Crucial 500 GB
- karta graficzna  NVIDIA GeForce GTX 750
- płyta główna  ASRock H81M-VG4 R2.0


Proszę o wskazanie które modele laptopów dostępnych na rynku będą spełniać te wymagania. Czy któryś z poniższych modeli laptopów spełnia powyższe wymagania?

https://www.x-kom.pl/p/1121022-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3525-ryzen-5-5500u-16gb-512-win11-120hz.html

 

https://www.x-kom.pl/p/1085867-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-3-15-i3-1215u-16gb-512-win11.html

 

2) powinien mieć napęd optyczny DVD

3) Rozmiar matrycy: min. 15'

4) Główne zastosowanie: strony internetowe, praca biurowa, gry: (które działały na powyższym zestawie komputerowym) PUBG, Football Manager 2013

5) Miejsce użytkowania: głównie w domu

7) System operacyjny: laptop z systemem bądź bez niego

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Dobre propozycje. Postawiłbym na Lenovo IdeaPad. Karta graficzna GTX 750 może być mimo wszystko bardziej wydajna niż te zintegrowane karty w laptopach.

  • Dziękuję 1
iSkuL
komentarz
komentarz

@anioł2009 Zgadzam się, w tej cenie zdecydowanie wolałbym wybrać używkę, która ma jeszcze z rok/pół roku gwarancji. 3060 to fajna karta w lapku do pogrania w takie giereczki.

Lukasz10
komentarz
komentarz

@anioł2009 Przeglądam różne strony z laptopami poleasingowymi, ale ciężko coś znaleźć z RTX3060

Anawa
komentarz
komentarz

@Lukasz10 laptopy poleasingowe raczej nie będą z takimi kartami. Szukaj ofert od osób prywatnych.

  • Dziękuję 1
  • 4 tygodnie później...
Lukasz10
komentarz
Sławomir
komentarz
komentarz

Spróbowałbym tego laptopa z rtx 2050, ze względu na dedykowana grafikę.

dodatkowo laptop z 2050 ma pamięć ram 2x8GB czyli działa w dual chanel.

a laptop z 1650 link nr2. ma jedną kość 16gb.

 

ps. 2050 jest troszkę wydajniejsza niż 1650.

  • Dziękuję 1
Lukasz10
komentarz
komentarz

Znalazłem coś z rtx3050.  Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5-11320H/16GB/512 RTX3050 

Po nazwie wydaje i porównaniu testów na ocenach z testów wydaje się być lepsza od rtx2050

Lukasz10
komentarz
komentarz
4 godziny temu, anioł2009 napisał:

@Lukasz10 jak musi być nowy to lenovo jest okej ale podany laptop ma tylko 1 kosc pamieci, dla optymalnej ilości fps musi mieć 2 kości pamięci. Nawet 2 x 8gb ale dwie. Inaczej będziesz miał w grach obcięte fpsy o nawet 30-40%

 

W podanej specyfikacji znalazłem: "Liczba gniazd pamięci (ogółem / wolne) - 2/1"

anioł2009
komentarz
komentarz

No tak to oznacza że masz 1 kosc wsadzoną... Na jednej kosci wydajnosc bedzie zaniżona wieć ALBO kupujesz od razu z 2 kościami ALBO kupujesz ten i kolejną kość 16gb dokupujesz sam. Z tym że 2x16 nie jest Ci potrzebne więc sugerowałbym kupno z 2 x 8 gb

  • Dziękuję 1
Lukasz10
komentarz
komentarz

W takiej sytuacji zakładając koszt zakupu kości mogę kalkulować kupno minimalnie droższego laptopa

anioł2009
komentarz
komentarz

@Lukasz10 albo zapytaj w xkom czy nie doloza Ci kostki ramu i wysla juz dwiema koscmi, oczywiscie musisz doplacic za kosc 

Lukasz10
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie zdążyłem poprosić o dołożenie kości. Laptop odebrałem dzisiaj, no i pechowo kolejny raz okazało się, że coś nie działa.

 

Podczas instalacji systemu nie widać dysku twardego 

 

Laptop posiada Dysk SSD M.2 PCIe

Czy możliwe, że nie widzi dysku przez ustawienia w Biosie?

Niestety nie mogę wejść do BIOSu. Nie pomaga restart i wciskanie klawiszy F1, F2, F10, Delete

 

Laptop to: Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5-11320H/16GB/512 RTX3050

Lukasz10
komentarz
komentarz

Problem opanowany. Wystarczyło wyłączyć opcję VMD w Biosie. 

Obecnie mam jeszcze problem z brakiem wykrywania karty wifi. Próbuje instalować sterowniki z Lenovo ale nic to nie pomaga

  • Dobra wypowiedź 1
iSkuL
komentarz
komentarz

Spróbuj pobrać od oficjalnego producenta karty. Najprawdopodobniej jest to Intel.

Lukasz10
komentarz
komentarz

Jak na razie podłączenie do sieci przewodowej nie pomogło z uruchomieniem sieci wifi. Zaktualizowałem windowsa, ale to nie pomogło. Użyłem Lenovo System Update. Ten wykrył, że brakuje aktualizacji Biosu. Zainstalowałem ją i teraz nie chce załadować się system. Wyświetla się tylko niebieski ekran z błędem: : "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE"

Lukasz10
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolejny dzień zmagań. "Niebieski ekran" naprawiony. Widocznie aktualizacja Biosu spowodowała powrót do domyślnej opcji VMD Technology, którą wcześniej wyłączyłem. Ponowne wyłączenie tej opcji spowodowało, że system ponownie ładuje się bez problemu. Znowu mogę zając się głównym problemem, czyli brak działania karty wifi

Anawa
komentarz
komentarz

W menedżerze urządzeń jest widoczna karta sieciowa?

Lukasz10
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Anawa napisał:

W menedżerze urządzeń jest widoczna karta sieciowa?

Jest widoczna, ale pojawiła się dopiero.gdy sterowniki od tej karty  zainstalowałem w kontrolerze sieci. Karta od wifi jest więc widoczna, ale z żółtym wykrzyknikiem

 

W Menadżerze urządzeń , od  bluetooth również widnieje znak zapytania.  w zakładce Inne urządzenia mam dużo pozycji Nieznane urządzenia. Tak jak poniżej IMG20231206175417.thumb.jpg.28152fcfff1324ad1c19b855ebdd32bd.jpg

Wy jak zazwyczaj ściągacie sterowniki  po instalacji systemu?  Korzystacie x jakiś programów do wyszukiwania brakujących sterowników? Mój Lenovo Updated wyszukal tylko najnowsze sterowniki do biosu 

Sławomir
komentarz
Lukasz10
komentarz
komentarz

Ściagałem prawie wszystkie sterowniki, ale pod mój model Ideapad 3 15IHU6 oprócz kilku sterowników do klawiatury, kamery i czytnika, itp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.