x-kom hosting

chłodzenie od procesora hodzi na 100% cały czas

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Olaf Konkol
utworzono
utworzono

dobry wieczór chłodzenie Spartan 5 hodzi cały czas na maksymalnych obrotach na płycie głównej dell optiplex 3010 z procesorem i7 2600

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

a jakie temperatury? moze cos zle zamontowales?

Olaf Konkol
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatura max 40 stopni  i może być tak że źle coś zamontowałem bo przerabiałem kable na chłodzeniu 

Edytowane przez Olaf Konkol
leelareso
komentarz
komentarz

jak mozna przerabiac kable?

Olaf Konkol
komentarz
komentarz (edytowane)

ja przerobiłem kable złączką bo miałem dell optiplex 790 i były inne kable wentylatora a pózniej dał kolega mi lepszą płytę główną dell optiplex 3010

i też przerobiłem kable też sprawdzałem kabel i się okazało mam dobrze podłączone kable a procesor ma 40 max stopni a wentylator hodzi na 100% nawet jak nie gram tylko przeglądam internet 

 

Edytowane przez Olaf Konkol
cinomatic
komentarz
komentarz

Masz tam wtyczkę 4 pinowa na tych kablach?

 

Wyślij fotkę jaknte przeróbki wyglądają 

Olaf Konkol
komentarz
komentarz

Tak mam 4 pinowe kable tak przerobiłem kable złączką 

16990228696631224935885783550831.jpg

i jescze hciałem powiedzieć ze jak miałem orginalny wentylator della optiplex 3010 to tez wentylator hodził na maksa 

i nawet jak nie przerabiałem kabli od orginalnego wentylatora od dell optiplex 3010 i tak wentylator hodził na maksa 

  • Haha 1
pzet799
komentarz
komentarz

najpierw to zerknij w biosie - moze masz ustawienia na full speed i stad ten halas. no i warto tez aktualizacje biosu rozwazyc, jesli dawno nie bylo update'u. czasem stare wersje maja problem z obsluga nowszych chlodzen. jeszcze jedno - zobacz czy nie masz przypadkiem w systemie ustawionej jakiejs opcji zwiazanej z wydajnoscia na maxa. w Windowsie to jest taki plan zasilania wysokiej wydajnosci, ktory moze dawac wentylatorom w kosc. a jak to wszystko nie pomoze, to sprawdz program do monitorowania temperatury procesora. moze po prostu Twój i7 2600 sie gotuje i dlatego chlodzenie wariuje. no i na koniec pamietaj, zeby sprawdzic, czy pasta termoprzewodzaca nie wyschla. bo jak jest stara albo zle nalozona, to temperatura poszybuje do gory, zeby dac rade chlodzic. wymiana pasty to nie jest duzy wydatek, a moze rozwiazac problem.

jak juz wszystko przejrzysz i nadal bedziesz mial problemy, to moze warto zainwestowac w jakis kontroler obrotow, zeby miec wieksza kontrole nad tym, jak i kiedy wentylator ma dzialac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.