x-kom hosting

Pamięc ram do B350M PRO-VDH

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
awe
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak jak w temacie, myślę o powiększeniu RAM na tej płycie obecnie 4x4gb 2667mhz firmę musialbym sprawdzic(pisze z telefonu)

Z tego co się orientuje lepiej 2x16 gb niz 1x 32GB więc myślę o Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Beast Black. Czy poszukać cos 3600Mhz?

Co jest optymalne dla takiego zestawu 

Ryzen 5 5600

B350M PRO-VDH 

Gtx 3060 12gb ?

Dodam , ze poprzednio dokładając 2x4gb do już będących w komputerze 2x4gb mialem duzy problem z widocznościach ich w systemie i chyba taktowanie tez nie było takie jak podawał producent.

Edytowane przez awe

  • 4 tygodnie później...
awe
komentarz
komentarz

Zakupiłem good ram 3600mhz cl 18 2x16gb oczywiście problem z uruchomieniem komputera, na początku błąd dioda cpu i ram świecą- wypialem kartę grafiki doszedłem do komunikatu o ustawieniac w biosie Ram automatycznie wykryli pamiec jakoś ~ 2133 hz zmieniłem na 3600 próbowałem na kilku ustawieniach i wyskakiwał komunikat o złym taktowaniu pamięci i po kolejnym resecie znowu czarny ekran i nie dziala nawet po kolejnym wyciagnieciu grafiki, dodatkowo zresetowałem płytę przez wyciagniecie baterii i nie wiem czy od tego momentu ale cały czas swieci dioda cpu mam ryznena 5 5600  na płycie b350m i byl aktualizowany bios pod ten procesor i chyba teraz procesora bie wykrywa ?

Pytanie co teraz zrobić i czy ten ram w ogole bedzie chodzil na tej płycie ?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

W specyfikacji płyty głównej jest napisane, że wspiera prędkość RAM max 3200. Nic dziwnego, bo to chipset B350.

Nie włączaj profilu XMP, tylko ustaw DRAM Frequency na 3200.

  • Dziękuję 1
awe
komentarz
komentarz

@Mogeto moge te pamieci jeszcze wymienić pytanie czy jest sens? A co do problemu z dioda cpu i czarnego ekranu to zostaje tylko wsadzić inny procesor i wgrac nowego biosa ? Niestety stary sprzedałem za parę groszy i teraz żałuję będę musiał jedzcic po serwisach i czekac 

Mogeto
komentarz
komentarz

Przecież pisałeś wcześniej, że bios był aktualizowany pod R5 5600, a w pierwszym poście podałeś konfigurację R5 5600 + B350M PRO-VDH + 4x4 2666 i rozumiem, że w takiej konfiguracji ten komputer Ci działał. To teraz już nie działa?

  • Dziękuję 1
awe
komentarz
komentarz

@Mogeto aktualizowałem go jeszcze majac stary procesor ryzen 5 1400 przwczytalem zewkladajac ryzena 5 5600 mozw go nie wykryć wiec profilaktycznie zrobiłem aktualizacje biosa zamontowałem procesor 5600 i od razu dzialal, ale zresetowałem plyte przez wyciągnięcie baterii (myślałem że pomoże z niedziałająca pamięcią ram) i od tego momentu swieci dioda led cpu i nie mogę nic zrobić.

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeżeli R5 5600 Ci działał, to wersję biosu masz w porządku. Odłącz komputer od prądu i wyjmij baterię z płyty głównej na 40 minut. Później spróbuj uruchomić ze starą pamięcią RAM (czyli 2666) z włożonym tylko jednym modułem (4GB) w slot DIMMA2, czyli drugi slot od strony procesora. Jak da obraz, to dopiero wtedy można zająć się instalacją nowej pamięci RAM.

  • Dziękuję 1
awe
komentarz
komentarz

@Mogeto Myślałem, ze po wyjeciu batermi na mimute bios sie zrestowal do fabrycznej wersji i znowu musze wgrac na nowo aktualizacje, ale zrobilem jak napisale tyle, ze juz pozno bylo wiec wyjalem baterie na noc i dziala! Zresetowal sie kilka razy diody zaczely wszystkie chyba migac na plycie 2x cpu potem razm potem boot potem wszystkie i tak z 3 x chyba, ale odpalil w koncu! Takze juz dziekuje za porade, tylko dlaczego w ogole kompute nie chcial sie wlaczyc i swiecila dioda led CPU zaraz po wlaczeniu?

No i dalej nie wiem co z tym ramem instawloac ten goodram 3600mhz 18cl czy wymienić go na np. https://www.x-kom.pl/p/497386-pamiec-ram-ddr4-patriot-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-viper-steel.html ? 

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Instaluj moduły 3600. Też reset biosu poprzez wyjęcie baterii na 40 minut, później instalujesz moduły w drugi oraz czwarty slot od strony procesora. Na końcu nie włączasz profilu XMP, lecz ustawiasz DRAM Frequency na 3200 (DDR4-3200).

  • Dziękuję 1
awe
komentarz
komentarz

Teraz wszystko działa, ustawiłem tak jak napisałeś 3200 i PC normalnie sie uruchomił, wszystko wydaje się ok!

Mogeto
komentarz
komentarz

Pokaż jeszcze zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory)

awe
komentarz
komentarz

memory.png

400762994_6774124479323290_7213500515337154064_n.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Jest dobrze. Teoretycznie możnaby popracować nad lepszymi opóźnieniami, ale to już sztuka dla sztuki.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.