x-kom hosting

AMD czy Intel

Mardok124
utworzono
utworzono

Witam. Po 10 latach czas najwyższy wymienić kompa. Mniej więcej już wiem co chce kupić ale utknąłem na procesorze. Chciałbym iść w zestaw przyszłościowy i nie wiem, czy iść w AMD, czy Intela. Pierwotnie miałem składać pod Intela I7 13700k, lecz później pojawiło się dużo propozycji, aby iść pod Ryzen 7 7800x3d. Zgłupiałem i już sam nie wiem co robić. Komputer głównie będzie pod gry. Z góry dziękuję za pomoc.

januszm50
komentarz
komentarz

jesli idziesz w kierunku gier to poszedlbym w AMD i Socket AM5 i co za tym idzie DDR5, albo czekasz na Socket 1851 Intela.

tak jak piszesz, R7 7800x3d do tego dobry board przynajmnie B650 albo x670, 32GB Ram, albo 64, zalezy ile kasy do dyspozycji.

Mogeto
komentarz
komentarz

Ostatnio wyszedł i7 14700K który jest ciekawą opcją na podstawkę LGA1700, ale to już praktycznie koniec wsparcia jeśli chodzi o LGA1700, więc jeśli zależy Ci na przyszłościowym zestawie, na chwilę obecną jedynie AM5 na sens, bo przyszłe generacje Ryzenów będą wychodzić właśnie na to gniazdo.

A to, czy lepiej wybrać R7 7800X3D, czy zejść do R7 7700 lub R5 7600 - zależy jaką kartę graficzną planujesz, bo jeżeli na pokładzie nie będzie nic mocniejszego niż RTX4070 - taki R7 7700 wystarczy aż nadto.

januszm50
komentarz
komentarz

14 serii bym juz nie bral chyba ze w podobnej cenie co 13.

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Jeśli bierzesz kompa na 10 lat to jasne ze lepiej iśc w 14700k bo ma moc obliczeniową o 50 procent wiekszą

Amd jest bardziej przyszłościowe bo włożysz z R8000

Mogeto
komentarz
komentarz
8 minut temu, januszm50 napisał:

14 serii bym juz nie bral chyba ze w podobnej cenie co 13.

To zależy.

W i5 14600K podnieśli jedynie taktowanie względem i5 13600K, ale i7 14700K zyskał więcej rdzeni na tle i7 13700K.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.