x-kom hosting

Zwarcie spowodowane prawdopodobnie przez zasilacz, nowy komputer tydzień po złożeniu.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: HAKELBERY ,
Pellipe
utworzono
utworzono

witam,

 kupiłem części w sklepie x-kom i złożyłem komputer który działał dwa dni po czym nie uruchamiał się. Został oddany na serwis w sklepie x-kom, gdzie stwierdzono wadliwy zasilacz i płyte główną. Części zostały wymienione przez serwis na nowe, komputer został złożony i odesłany mi, lecz po dwóch dniach pracy stało się to:

 

Po włączeniu gry spider man remastered i przegraniu około 15 minut wyłączyły się wszystkie ledy w komputerze oraz sam komputer, mimo tego guzik od uruchamiania komputera który sam jest podświetlany kiedy komputer jest włączony świecił się nadal a wentylatory chodziły co oznaczało że nadal w nim płynie prąd. Przytrzymałem guzik by wyłączyć komputer i tak się stało ale kiedy go uruchamiałem strzeliła iskra między kablem a wejściem do zasilacza. Zadziałał bezpiecznik w skrzynce i wyłączyło linie na której był wpięty komputer.

 

Moje pytania:

Co mogło spowodować awarie skoro to samo się stało drugi raz?

i co się mogło przytrafić częściom w środku?

i czy wszystkie części na pewno są do siebie dobrze dobrane, czy to może nie spowodowało awari ?

 

specyfikacja:

płyta głowna: ASUS ROG Maximus Z790 HERO

procesor: intel core i9-13900k

karta graficzna: ASUS ROG Strix RTX OC  4070 TI 12 GB GDDR6X

RAM: G-skill 2x16 (32 gb) 6000MHz cl36 Trident Z5

zasilacz: Be quiet dark power pro 13 1600W

chłodzenie wodne: be quiet pure loop fx360 wersia 3 wentylatorowa

obudowa:  be quiet Shadow Base 800 FX black

dwa dyski: kingston KC300 1 terabajt i drugi dysk 2 terabajty

 

Żeby odsiać cześć pytań :

 -instalacja domowa jest w idealnym stanie bo nowa i wielokrotnie sprawdzona przez elektryków. 

-Komputer był podpięty do listy przeciw przepięciowej 3500W a po za komputerem był wpięty tylko monitor i router.

-Wtyczka zasilacza była dobrze wpięta do końca.

-komputer nie był podkręcany, i części miały odpowiednią temperature

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

ps. zaznaczone kółka niebieskie to miejsce w którym widziałem tą iskre.

 

367986597_282495954118836_81056129242800322_n.jpg

396320470_2605170086296654_4270971866140557555_n.jpg

394446214_1074592113710836_4477631573271255391_n.jpg

369593514_3035251556663918_6355264240834478417_n.jpg

394310156_659218463069616_155943819149304298_n.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz
9 minut temu, Pellipe napisał:

zasilacz: Be quiet dark power pro 13 1600W

Po co taki zasilacz ,tu starczy 750tka

 

10 minut temu, Pellipe napisał:

tak się stało ale kiedy go uruchamiałem strzeliła iskra między kablem a wejściem do zasilacza

To dopychaj drugi raz kabel a nie zostawiasz lużny

Pellipe
komentarz
komentarz

@HAKELBERY To dopychaj drugi raz kabel a nie zostawiasz lużny.

 

1."Po co taki zasilacz ,tu starczy 750tka"

Bo mogę skoro tak cię to ciekawi, te twoje 750 W to raczej  by  nie zadziała skoro kalkulator psu pokazuje 889 W, a jak jest zapas mocy to chyba nie problem z tego co  wiem.

 

2."To dopychaj drugi raz kabel a nie zostawiasz luźny"

Czytaj wszystko co jest w opisie napisane zanim coś napiszesz.

" Żeby odsiać cześć pytań :

  -Wtyczka zasilacza była dobrze wpięta do końca. "

 

3. Jak  nie masz zamiaru pomóc lub odpowiedzieć na cześć pytań które zadałem albo chociaż nakierować co było nie tak, tylko piszesz jakieś bzdety by mnie zirytować to po co w ogóle piszesz cokolwiek -_-

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Ten zestaw w grach potrzebuje 500wat z zasilacza czyli 550wat z watomierza

Ja widze osmolenie na bolcach wrecz przetopienie pinow jak na spawarce wiec nie ,wtyczka byla niedociśnięta ewentualnie kabel jest trefny z fabryki.

Pellipe
komentarz
komentarz (edytowane)

@HAKELBERY Jak  wrócił z serwisu przy podłączaniu go  do prądu zwracałem uwagę na to, bo sam na to wpadłem, bardziej się go docisnąć nie dało, a sam kabel nie latał w gnieździe.

Ale faktycznie to może być wada fabryczna tych kabli bo znalazłem wątek na innym forum z 2018 identyczny z zasilaczem 650W ten sam model tylko wersja nie 13 pro a 12 pro.

Niestety wątek bez komentarzy dlatego pisze go ponownie teraz.

 

Bardziej mnie interesuje odpowiedź na moje pytania, czyli czy mogło to uszkodzić resztę podzespołów i czy gwarancja to uznaje?

 

Edytowane przez Pellipe
  • Rekomendowana odpowiedź
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Wystarczy lekkie niedokręcenie ,niedociśnięcie i prad zje wszystko,choćby wtyczke 12VHPWR

 

image.thumb.jpeg.fa9554c57ff7c3dad941be900b94a532.jpeg

 

Tutaj moje gniazdko co sie rozkrecilo w ścianie.Wystarczyło ok 400wat z komputera

Co do gw to przejdzie ,mówi sie ze nie wiem co sie stalo jest czarny ekran

Tylko fizyczne uszkodzenia nie przechodzą przez rma

 

Pellipe
komentarz
komentarz (edytowane)

@HAKELBERY @HAKELBERY No to temat zamknięty, wybacz za moją pierwszą niezbyt kulturalną odpowiedź.

Sprawdziłem faktycznie fabryczny kabel nie wchodzi do końca mimo wciskania najbardziej jak się da, jest to fabryczna wada kabla dołączanego do zestawu.

Bardzo mi pomogłeś, wcześniej sprawdzałem gołym okiem i nie  było widać przypalenia ale zdjęcie pokazało więcej.

Dziękuje.

Edytowane przez Pellipe
  • 3 miesiące później...
nkg
komentarz
komentarz

@Pellipe  jak się sprawa potoczyła dalej? Bo składam kompa i rozważałem wybór tego zasilacza, ale poczytałem komentarze i się boję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.