x-kom hosting

Płyta główna B760 czy Z690 ?

karlos23
utworzono
utworzono

Witam,
Tak użyłem lupki i trochę poczytałem w temacie ale poza stwierdzeniem, że Z690 jest lepsze od B760 żadnych konkretów nie znalazłem.
Sam taki argument mnie nei przekonuje bo najczęściej go słysze od osób chcących podkręcać sprzęt... dla zasady. Ja nie chcę!
Chce na tym postawić i7 14700 KF i być może nawet na Fortis5 więc sa obawy o przegrzewanie i o to że sie nie zmieści bo z taką opinia sie spotkałem.

Zakładając, że nie bawię sie podkręcanie która płyta lepiej ogarnie (głównie tęmperaturowo) i7 (14700KF) ?
B760 czy Z690 ?
Precyzując w obu przypadkach mówimy o ASUS TUF GAMING
Co dodatkowo da mi Z790? Jeśli zdecyduję sie dopłacić. I czy jednak Fortis5 to za mało?
Pomijając aspekt cenowy,
Wiem, że pierwsza od 719, druga coś ponad tysiaka a ostania 1399 ale przy kompie za ok 10k wole dopłacić pare stów niż spotkać sie z problemem

PS
Nie tworząc nowego wątku jeśli trafi sie ekspert od ASUS to czy PRIME Z790 będzie lepsze niż TUF 690 czy B760?
Jeśli tak to w czym? Raczej zależy mi na praktycznych aspektach niż teorii która wyczytałem z danych fabrycznych.

PS2
Gdzies w komentarzach na x-kom spotkałem sie z opinią, że B760 TUF nie mieści Fortis 5.... Prawda to? Ktoś jest w stanie potwierdzić? Któryś inny z powyższych modeli pomieści taki eksperyment?

Pozdro

  • 2 tygodnie później...

januszm50
komentarz
komentarz (edytowane)

moze sprecyzujesz jaki TUF Gaming masz na mysli bo jest ich pelno.

Niektore maja DDR4, niektore DDR5., jesli nie chcesz wogole robic OC to B760 powinien wystarczyc.

naturalnie, roznia sie takze wyposazeniem.

Idac juz w i7 14700kf zalozylbym chlodzienie ciecza.

np. to https://www.arctic.de/en/Liquid-Freezer-II-360/ACFRE00068B

koszt to jakies ~500zloty

 

a tak to do czego bedzie ten PC?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.