x-kom hosting

Problem z drukiem w drukarce OKI-C521dn

Yaomine
utworzono
utworzono

Witam!
Przychodzę z małym problem, z którym to nie mogę sobie poradzić, mianowicie z dnia na dzień moja drukarka OKI C521dn którą zakupiłam jakiś czas temu zaczęła drukować (w trybie kolorowego druku) rozmazane zdjęcia oraz są one przeróżowione (nawet te które owego różu ani czerwieni nie mają), ponad to zdjęcia drukowane wraz z tymi w kolorze, a będące czarno białymi drukują się fioletowo-niebiesko-czarne. Myślałam, że chodzi o bęben, aczkolwiek po przestawieniu druku na czarno-biały, zdjęcia odzyskują jakość natomiast zależy mi na tym aby były ostre i w kolorze. Czy faktycznie jest to wina bębna czy może jakiś inny problem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź :(
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry! 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. "Jakiś czas temu", czyli od jak dawna już ją masz? Więcej niż 2 lata?

Yaomine
komentarz
komentarz

@Anawa Trochę więcej niż 2 lata, myślę że z 2,5.

Gawel
komentarz
komentarz

Może to być wina bębna bo jest oddzielny. Nie wiem ile stron wydrukowałaś ? Można to pewnie sprawdzić w oprogramowaniu do drukarki 

pojemnik z tonerem czarnym na 7.000 stron ( 46490624)

pojemnik z tonerem C,M,Y na 6.000 stron ( C-46490623, M-46490622, Y-46490621 )

bęben światłoczuły C,M,Y,K na 30.000 stron ( C-46484123, M-46484122, Y-46484121, K-46484124 )

pas transferu na 60.000 stron ( 46394902 )

zespół utrwalający na 60.000 stron ( 46358502 )

Yaomine
komentarz
komentarz

@Gawel Z góry chcę podziękować za odpowiedź! Wracając do pytania, sprawdziłam statystyki i ogólny wydruk kartek to 6 tysięcy a rzekome zużycie bębna 50%. Nie łączyłam tej tej sytuacji z problemem, ale raz przy wymianie niebieskiego toneru wysypał mi się on koło oraz częściowo na drukarkę, nie mniej to zdarzenie miało miejsce z pół roku temu i wydawało mi się że wszystko wyczyściłam, bo działało bez zarzutu, ale może ma to jakieś znaczenie???

Gawel
komentarz
komentarz

@Yaomine Może tak być że to wina instalacji tonera. Nie znam tej drukarki. Sam używam lasera HP, tylko tam wymienia się toner razem z bębnem. Zobacz czy nie masz opcji czyszczenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.