x-kom hosting

[4000] Używany PC 15" z w wydajną grafiką, nie grzejący się i poręczny

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślalem ze wszystkie w laptopach są mobilne :/

Odnośnie monitorów. Czy dla kogoś zajmującego się grafiką będzie różnica w rozdzielczości 1080p a 1440p? Czy to w 15" czy w 17"
No i czy matryca o podwyższonej częstotliwości jak 144 i więcej powinna mieć czas reakcji 3ms czy 7ms też może być? Bo jak wcześniej pisałem ktoś testował na youtube jakiegoś laptopa i wspominał że pomimo wysokiego odświeżania wysoki czas reakcji powodował że widać było duszki.

Edytowane przez vasteq

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, vasteq napisał:

będzie różnica w rozdzielczości 1080p a 1440p? Czy to w 15" czy w 17"

Będzie.

 

1 godzinę temu, vasteq napisał:

czy 7ms też może być

To już lipa... ogólnie do 5ms to jest tak " meh ujdzie" , powyżej to już QPA :E 

vasteq
komentarz
komentarz

A znacie jakieś modele 16-17" z rozdzielczością wyższą niż 1080p i odświeżaniem przynajmniej 144hz?

vasteq
komentarz
komentarz

Zafascynowałem się ekranami OLED. Nie ma tego dużo na rynku, zwłaszcza w przynajmniej 16", wysokim odświeżaniem i wyższej niż 1080p rozdzielczości. Gigabyte Aero, zenbooki, Vivobook, Acer Sfift.

  • 2 tygodnie później...
vasteq
komentarz
komentarz

Widzę że ceny lapków z kartami 3070 a 4050 są dość porównywalne, a zaletami kart RTX 4xxx są lepszy raytracing i generowanie dodatkowych klatek z DLSS. Czy wg was lepiej zainwestować w jakąś kartę najtańszą z serii 4xxx jak np. 4050 zamiast 3060 czy 3070?

vasteq
komentarz
komentarz

Po wielu poszukiwaniach w końcu udało znaleźć mi się konkretny laptop jaki mnie interesuje. Szukałem z RTX4060 ale ciężko było coś godnego znaleźć żeby miał 17" i WQHD i wyższe niż 75W TGP. Więc wybór padł na Mediona Beast X20 o takich parametrach. Czy uważacie że jest wart 4000 zł? Używany, bez gwarancji:

 
procesor - i7-11800H - 8 rdzeni 16 wątków
pamięć ram - 32 GB DDR4
karta graficzna RTX3070 8GB 256 bit 140W
dysk twardy 1TB SSD
Windows 11
ekran 17,3 cala, rozdzielczość 2560x1440 165Hz
 
Z takich większych minusów to widzę że mógłby być nieco jaśniejszy ekran.
Miałem jeszcze na oku Legion 5 Pro 16ACH6H z AMD Ryzen 7 5800H ale ma mniej ramu, mniejszy dysk i 16" no i droższy
 
  • Super 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Dobry deal, to kadłubek tong fang a więc sprawdzona konstrukcja. Mocne gpu i cpu to dobre połączenie w grach.  Tylko że może się trochę grzać / być głośny w obciążeniu. Aczkolwiek za ten konfig też bym tyle dał :) 

vasteq
komentarz
komentarz

Mówisz oczywiście o tym Medion Beast X20? Bo nie wiem co to tong fang. Nie wiem tylko czy 3070 będzie miał Frame Generation bo to chyba w RTX4xxx wychodziło.

Szukałem coś z Oledem ale ciężko o 17", nawet ze słabszą grafiką (RTX2070,2080 czy 3060 a nawet 4050 bym się pokusił w Oledzie)

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak medion to kadłubek tong fang. Tzn tong fang robi laptopy a medion je branduje swoim logo. Tak jak clevo robi dla hyperbooka i dream machines.

 

FG jest w 4 gen rtxów

 

Oj z oledem to jak ze świecą szukać :E  no i nie za 4 tysie 

vasteq
komentarz
komentarz

Gdzies teraz doszperałem się że sa jakieś uaktualnienia że Frame Generation moze obsługiwać wszystkie RTX, prawda li to?

anioł2009
komentarz
komentarz

@vasteq nie...komuś udało się uruchomic opcję FG w grze portal i rozdmuchał to w internecie...tak naprawdę uzyskane klatki nie były metodą z jaką działa FG tylko były to zduplikowane klatki.  Oficjalnie nvidia wydała oświadczenie że fg jako fg nie działa na kartach starszych serii 

vasteq
komentarz
komentarz

Aha no szkoda bo przydało by się takie coś żeby karta na dłużej starczyła. Rozmyślałem 4050 ale widzę że z wydajnością lipa jest. Przy takiej mocy 3070 to FG moze wcale się nie przydać. Z 4060 są widze Gigabyte G7 KF ale TGP ma chyba tylko 75W.

anioł2009
komentarz
komentarz

jedynie nowe laptopy do 5000zł są z 4060 i tgp 140W 

 

Używki mają ceny z ... sam sobie dopisz :E

vasteq
komentarz
komentarz

No ale to chyba nie z monitorem 4k i w 16-17" bo ja takiego nie mogłem znaleźć.

anioł2009
komentarz
komentarz

@vasteq No nie no jak :E  Normalny 16 calowy FHD z rtx 4060 140W

6 minut temu, vasteq napisał:

monitorem 4k i w 16-17"

Wspomniany przez Cb gigabyte ma 1080p a nie 4k matryce 

vasteq
komentarz
komentarz

No tak. Trwają negocjacje w sprawie tego mediona a przy okazji rozpatrując karty pomiędzy 3070, 3070TI oraz 4060 czy z nich wszystkich najlepsza i najmniej grzala by sie 4060? Czy wiecie może jakie TGP ma Legion 7 o numerze 82N6004EG bo nie moge znaleźć nic na jego temat w internecie.

 

vasteq
komentarz
komentarz

Wiecie może jaki rozmiar porównują w testach na Notebookcheck? Czy to wymiar matrycy czy całego laptopa? Bo tu widzę porównanie 16" i każdy inny, Przecież chyba cale są zawsze takie same.

 

 

screen.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Bo to rozmiar matrycy , a rozmiar kadłubka to co innego..

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

no to wszystkie nie mogą mieć 16" skoro są różne. Największy z nich to LOQ3 i zarazem najcięższy.

 

Edit:

Nie wydaje mi się żeby podawali rozmiar matrycy bo z boku jest tez podana grubość. Jak sobie to rozrysowałem w programie graficznym i zmierzyłem przekątną to wychodziło mi ponad 17 cali. Więc to chyba rozmiary kadłubków.

Edytowane przez vasteq
anioł2009
komentarz
komentarz

Nie zrozumiałeś mnie...Napisałem Ci że to rozmiar kadłubka co podają na zdjęciu.... a 15.6,  16, 17.3 cali to rozmiary matrycy. W Polsce w calach podajemy rozmiary ekranu/matryc a wymiary kadłubków itp w cm/mm

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.