x-kom hosting

[4000] Używany PC 15" z w wydajną grafiką, nie grzejący się i poręczny

vasteq
komentarz
komentarz

3tys z kawalkiem

anioł2009
komentarz
komentarz

@vasteq dobry lapek jako lapek ale klawiatura układ niemiecki, odswiezanie 60hz i gpu 75w tgp - baaardzo słabo jak za 4000zł 

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

To akurat nie problem. Tylko że w tak kompaktowej obudowie pewnie jest gorąco przy intensywnym użytkowaniu?

Znalazłem jakiegoś screena w necie że te Thinkbooki przy 2560x1600 mają odświeżanie 60hz.

A czy Legiony 165Hz mają przy max rozdzielczości czy przy niższej? 

 

Edytowane przez vasteq
anioł2009
komentarz
komentarz

Edytowałem swój wpis...baardzo słabo z gpu. Nie powinno być gorąco z racji niskiego tgp karty, procek też raczej nie podgrzeje się bardzo.

5 minut temu, vasteq napisał:

A czy Legiony 165Hz mają przy max rozdzielczości czy przy niższej?

Odświeżanie nie zależy od rozdzielczości...Jak kupisz legiona ze 165hz to czy w 1440p czy w 1080p będziesz miał 165hz

vasteq
komentarz
komentarz

No w moim starym TV IPS LG na kompie mam inne odświeżanie przy innej rozdzielczosci. Przy niższych rozdzielczościach mam 75hz a przy najwyższej 60hz.

anioł2009
komentarz
komentarz

w laptopie jest inaczej

vasteq
komentarz
komentarz

aha czyli pewnie to jest jego max odświeżanie skoro nie można tego zmienić bo pewnie odświeżanie jest tylko jedna, nie można go zmieniać na niższe? 

ASUS ROG Zephyrus M16 i7-11800H widzę że ma wysoką rozdzielczość 2560 x 1600 , dobrą kartę 3070 (tylko że max TGP = 100 W. Nie za mało?)  i odświeżanie 165Hz.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

W lapku mozesz ze 165 na nizsze z góry ustalone zmienić, np na 75 albo 60hz.

 

Słaba karta ten 3070 na 100 watach

vasteq
komentarz
komentarz

Wg tego testu to mocniejsza od 3060 130W (tylko że to nie test Asusa akurat), więc chyba zła nie jest. I widzę chłodzenie "ciekłym metalem"??

 

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

za jakie pieniądze ??? bo rozstrzał już jest taki że krąg opłacalności rozszerza się jak ocean :wacko: 

vasteq
komentarz
komentarz

okolice 4 tyś ;)

anioł2009
komentarz
komentarz

Hmmm...jakbys go za 3600-3700 wyrwał to okej. On się grzeje i to dosyć mocno ten kadłubek ale dałoby sie go ogarnąć :hm:

vasteq
komentarz
komentarz

W kilku testach porównanie ma do 3060 130W lub nawet nieco szybszy. A że 3070 ma 100W to chyba nie będzie taki gorący? Zobaczymy, jak się uda wyrwać to na pewno się pochwalę, Gorzej że bez gwarancji wypali się jakaś dziura na płycie i go szlag trafi :P

anioł2009
komentarz
komentarz

@vasteq Nie o gpu chodzi tylko bardziej o cpu i konstrukcje tego kadłubka...Karcie zawsze można strzelić undervolting ale cpu juz ciężko okiełznać

A za ile tego zephyrusa znalazłeś ?? Bo ogolnie one z 3060 chodzą po ponad 5500zł...  Jak 4000zł z 3070 to coś dziwnie tanio ( może po reballingu :E )  Masz link do oferty ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Hmm ciekawa oferta, wygląda legitnie ale nigdy nie wiadomo czy nie grzany. Jak wyrwiesz poniżej 4000 to będzie dobrze jeśli już się decydujesz na niego.

 

6 minut temu, vasteq napisał:

A nie wykupicie mi oferty ;)

Nie kupuję laptopów bez klawy numerycznej  :) 

vasteq
komentarz
komentarz

Kurcze faktycznie ;) Ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem że ja i tak jej nie używam.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ciekawe w jakim stanie jest faktycznie bo na zdjęciach to wygląda jakby miał wyschnięte plamy po jakich ochlapaniach, płynach itp.

Ale może to tylko zdjęcie takie

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi o zatkane otworki od spodu? Ogłoszenie już wisi 10 dni więc chyba aż taką atrakcją nie jest. 

Edytowane przez vasteq
anioł2009
komentarz
komentarz

Niem, o palmrest tam gdzie ręce się opiera i gdzie jest touchpad.

26 minut temu, vasteq napisał:

Ogłoszenie już wisi 10 dni więc chyba aż taką atrakcją nie jest. 

No nic dziwnego, cenowo tak sobie, wyglądowo też słabo no i recenzje nt przegrzewania odstraszają ludzi 

anioł2009
komentarz
komentarz

@vasteq a skąd... 3060 roznosi tego 6600m, sprzedający takie baje pisze żeby opylić laptopa 

 

Cyberpunk

 

Screenshot_1.thumb.png.ab49aa2a535a0a643d603863a9a2c1a0.png

  • Dobra wypowiedź 1
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Może chodziło mu o wersję mobilną. Ona prawie jest na równi ,za wyjątkiem rt i dlss a to spora przewaga dla rtxa

anioł2009
komentarz
komentarz

mobilny 3060 jak widać roznosi w takim cyberjanku tego 6600  30fps róznicy to sporo tym bardziej że laptopa z tą kartą można kupić za 3000zł - ja za swojego tyle dałem... o 3070 nawet nie ma co wspominać bo tylko większa przewaga będzie.

 

Oczywiście w grze robionej pod AMD ta przewaga się zatrze i 3060 musi się ratować wtedy DLSSem co nie zmienia faktu że jednak 3060 byłby lepszym wyborem IMHO.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.