x-kom hosting

[4000] Używany PC 15" z w wydajną grafiką, nie grzejący się i poręczny

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Koles celowo nie odzywał się w dni robocze tylko w sobotę o później porze bo pewnie wiedział że mogę to zgłosić na policję a teraz musze czekać do poniedziałku bo komisariaty nieczynne. Telefonicznie przyjmują tylko w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. 

Mimo to chcialem podziękować Wam ze uświadomiliście mnie o oszustwie bo kto wie czy dalej bym nie próbował przelewać następnych pieniędzy. No i chyba zrobiłem wszystko co mogłem w danej chwili czyli zgłosiłem do banku o oszustwie.

Mojej czujności nie wzbudziło to ze mogłem z tego linka wejsc w wiadomości na swoje konto allegrolokalnie i myslalem ze to jakaś wersja dla niemających konta. Wpisywałem przed wpłatą jeszcze w Google nazwę linku jaki dostałem i widzialem tylko informacje takie jak "allegrolokalnie zakup w sieci" więc nie myslalem nawet o oszustwie. Jesli uda mi się odzyskać kasę w co juz wątpię to nastepny bedzie kupiony juz w bezpieczny sposób. Mam upatrzonego Legiona 5 z RTX2060 za ok 2 tys.

Edytowane przez vasteq
  • Dobra wypowiedź 1

Anawa
komentarz
komentarz

Może lepiej przygotuj sobie pismo z zawiadomieniem, o popełnionym przestępstwie, bo jak pójdziesz na komisariat to nie wiadomo, czy wszystkie informacje przekażesz lub będziesz pamiętał - chyba, że zawczasu się przygotujesz. Bo tutaj jest i Facebook Marketplace, osoba, z którą pisałeś, potem ten serwis udający Allegro Lokalnie i kolejna osoba. Płaciłeś przez PayPro, czyli to był przelew bankowy, tak?

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

mam screeny. Płacone blikiem ale za pośrednictwem PayPro, no i nieaktywna była opcja przelewu PayU to już wzbudzić mogło moje podejrzenia. Ale spieszyłem się do pracy i wyszło jak wyszło.

Jak załączam tego linka z kompa gdzie mam antywirusa BitDeffender to wlasnie blokuje bo wykrywa phishing a w telefonie tez mam BitDefender ale juz nie powiadomił mnie o tym.

No i nie wiem też czy mnie będą ciągać po sądach bo jak tak to szkoda mojego czasu

Edytowane przez vasteq
  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
25 minut temu, vasteq napisał:

szkoda mojego czasu

Szkoda czasu za 1200zł ? Jak dobrze zagrasz to może i odszkodowanie wyciągniesz ale rób jak chcesz

  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz
37 minut temu, vasteq napisał:

szkoda mojego czasu

Chłopie, nie daj się..

 

Pomyśl.sobie ze kilka osób tak będzie.myslalo i koleś będzie tak kręcił ludzi... może wcześniejszą osobą która też oszukał tego nie zgłosiła... a gdyby to zrobiła to nie trafiłby na tego oszusta. 

 

Zgłosić trzeba. Żeby nikt więcej nie został oszukany i żeby spróbować odzyskać pieniądze.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Osobiście znam przypadki że udało się namierzyć oszusta i odzyskać kasę z nawiązką także warto bić się o swoje :) 

vasteq
komentarz
komentarz

Odszkodowanie od kogo? FB, PayPro, mojego banku?

Czytałem podobne przypadki na forum prawnym i tam ciągło się to jak flaki z olejem aż w końcu ludzie odpuszczali. Mam znajomego w Policji więc mogę z nim zagadać jak to wg niego wygląda czy warto. Ale jeśli koleś spreparował stronę allegrolokalnie to raczej pionkiem nie jest. Tak mi się wydaje

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, vasteq napisał:

Odszkodowanie od kogo?

Od oszusta poprzez komornika...ale to musiałby wpaść...Jak się nie uda to się nie uda. 

Masz możliwości to działaj.

vasteq
komentarz
komentarz

Rozmawiałem z kolegą policjantem i mowil ze telefony którzy posiadają oszuści są często zarejestrowane na panow spod monopolowego, i to moze być kilku na jeden numer (mozna tak?) ze to są często hakerzy ze wschodu a nasza policja ma za słabe narzędzia żeby ich namierzyć, mają konta na słupów a bliki wypłacają w bankomatach  bez kamer. 

 

Wracając do tematu Asus Tufy są w miarę ok? Teraz celuje coś pomiędzy 2060 i 3060 myślę że do 3 tys uda mi się coś znaleźć. Obawiam się tylko ze coś z mocniejsza grafą może szybko szlag trafic. Jakoś dużo tych filmików na youtube z naprawmi nowych laptopow z 3060. Czy jest ktoś tu na tym forum co zajmuje się modernizacja chłodzenia na lepsze?

anioł2009
komentarz
komentarz
32 minuty temu, vasteq napisał:

Czy jest ktoś tu na tym forum co zajmuje się modernizacja chłodzenia na lepsze?

W jakim sensie ?   Ja woduje swoje lapki :E 

 

To nie od przegrzania często padają laptopy, wbrew pozorom więcej lapków wraca z wypalonymi dziurami na mobo lub uszkodzonym kbc/biosem ... No ale są i takie co im gpu padnie albo cpu...to elektronika i tu mocna czy słaba karta to nie ma różnicy 

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

Wracając do tematu Asus Tufy są w miarę ok? Teraz celuje coś pomiędzy 2060 i 3060 myślę że do 3 tys uda mi się coś znaleźć.

To już nie lepiej tak jak sugerował Anioł wcześniej, rozejrzeć się za Lenovo Legion?

vasteq
komentarz
komentarz

Tak rozpatruje legiony ale asusy czy MSI wydawaly mi się ze są dobre jakościowo. Sam mam MSI Gt70, strasznie ciężki. Zależy mi tez na tym żeby ramka monitora niepotrzebnie nie zabierała miejsca 

@anioł2009 aha czyli wodowanie to znaczy zmiana chlodzenia, jak pisałeś o tym wcześniej to myslalem ze Ci się zalał  ;)

  • Haha 1
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Pisaleś do niego?Coś odpisał?

Moze wez coś słabszego na 3050 a nowe na 2,3 letniej gw

 

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Do oszusta? Nic nie pisałem bo najpierw chcialbym zgłosić to na policję moze mi coś doradzą albo jakoś pomogą w namierzeniu. 

3050 zblizone do 2060?

Edytowane przez vasteq
vasteq
komentarz
komentarz

Czy to prawda że legiony 5 maja odświeżanie monitora 165hz? Wiedzialem o 144hz ale wyższego nie spotkałem. Czy to błąd w opisie?

anioł2009
komentarz
komentarz

Mają 

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale to chyba jakieś specjalne wersje bo widze Legiony5 z 144h.

Czy widać jakaś różnicę w grach pomiędzy 165 a 144hz? Bo to chyba tylko do gier jest przydatne do niczego więcej?

 

W sprawie oszusta to mysle żeby napisać zapytanie czy wysłał laptopa a jeśli w ogóle raczy odpisać to na pewno powie że nie dotarły pieniądze wtedy mogę udać że w takim razie zgłoszę reklamacje do banku o zwrot bo mi zeszly z konta i że anuluje zakup laptopa, zobaczymy jak zareaguje. I coś dodam że moj blik jest chronionych charge-backiem więc nie bedzie problemy żeby odzyskać pieniądze. Tak mi przyszło do głowy ale pewnie i tak nic nie odpisze albo wycofa wszystkie pieniądze z konta żeby nie było z czego zwracać

 

Edytowane przez vasteq
anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, vasteq napisał:

Czy widać jakaś różnicę w grach pomiędzy 165 a 144hz?

Różnica jest w jakości matrycy nie tylko samym odświeżaniu.

vasteq
komentarz
komentarz

Czy warto dopłacić do 165hz? 

Czy wszystkie karty graficzne z końcówką 50 to słabsze wersje odpowiadające ich mocniejszym poprzednikom np. 3050 odpowiednik 2060, 4050 odpowiednik 3060? Jesli tak to czy mają coś lepszego od poprzedników pomimo takiej samej (zblizonej) wydajności?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Nie warto ,obyś grał w 60 fps

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

W sprawie oszusta to mysle żeby napisać zapytanie czy wysłał laptopa

Nie ma co pisać, tylko złożyć zawiadomienie o oszustwie. Strona, którą podlinkowałeś już nie działa - status domeny: Trwa postępowanie wyjaśniające [REGISTERED, ze statusem clientHold/serverHold] Pewnie zablokowali domenę ze względu na oszustwo.

 

  • Dobra wypowiedź 1
vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

@HAKELBERY

Widze ze te 165hz maja tez wyzsza rozdzielczość. Ale gdzies natrafiłem na zagraniczny test legionow z 165hz i ktos opisywał ze pomimo wysokiej częstotliwości to maja wysoki czas reakcji i można zauważyć jakieś lekkie duszki.

Celuje teraz w karty 2060, 3060, 4050 i nie wiem czy są jakieś roznice pomiędzy nimi.

Zależy mi tez żeby laptop byl w miarę lekki i kompaktowy czyli rozpatruje 15". Tylko że jak starsze modele 17" miały wymiary 40x28cm to sprawdzilem ze któreś z nowych legionow chyba w 17" miały zaledwie 37x26 więc w sumie moze byc bo to rozmiary starszych 15" 

Edytowane przez vasteq
anioł2009
komentarz
komentarz
8 minut temu, vasteq napisał:

2060, 3060, 4050 nie wiem czy są jakieś roznice pomiędzy nimi.

Są...czasami znaczne...zależy od tgp karty i układu chłodzenia laptopa 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@vasteq

To tym bardziej bym nie brał jak 2560.Po pierwsze do 15 cali niepotrzebne a po drugie gpu na mobile jest duzo slabsze od pc

Anawa
komentarz
komentarz

@vasteq to jaki masz w końcu budżet, skoro celujesz w laptop z kartą graficzną RTX 3060 czy RTX 4050?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.