x-kom hosting

Karta sieciowa nie jest wykrywana, pilne.

AceKing
utworzono
utworzono

Robiłem trochę porządków na komputerze i do pewnego momentu było wszystko dobrze. Postanowiłem zaaktualizować sterowniki za pomocą dedykowanego programu i jakoś krótko po tym straciłem połączenie. W opcjach karty sieciowej nie jest ona wykrywana, w menadżerze urządzeń już tak, ale z znakiem awarii. Resetowałem sieć, aktulaizowałem oddzielnie sterowniki i nic. Poniżej zdjęcia. IMG_0630.thumb.jpeg.3b6cc6708a615c1e596674b1f28a6a5d.jpeg

IMG_0633.jpeg

IMG_0636.jpeg

anioł2009
komentarz
komentarz

Jakiego oprogramowania uzyles?

AceKing
komentarz
komentarz

Drive booster

@anioł2009 nie wiem czy dobrze zrobiłem ale usunąłem ta kartę i teraz jest nie skonfigurowana, zresetuje sieć jeszcze raz

anioł2009
komentarz
komentarz
41 minut temu, AceKing napisał:

Drive booster

To nie jest dedykowany program producenta, to śmieć który właśnie robi to co Tobie zrobił.... Nie będę tłumaczył po raz Nty dlaczego tak się dzieje,  ale nie uzywaj go wiecej.

AceKing
komentarz
komentarz

@anioł2009 tak ale później zainstalowałem ze strony producenta normalnie 

 

Jakis pomysł jak mogę to rozwiązać teraz? Pisze mi we właściwościach jeszcze kod 56

anioł2009
komentarz
komentarz

Kod 56 ?? Ładnie namieszał drajwer buster :E    Zrób tak:

 

W polu wyszukiwania wpisz cmd, na liście kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję cmd, wybierz pozycję Uruchom jako Administrator, a następnie pozycję Tak.
W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
Wpisz netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz netsh int tcp set global autotuninglevel=normal i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter.
Odczekaj kilka sekund na potwierdzenie o uwolnieniu adresu IP.
Wpisz ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter.
Odczekaj kilka sekund na potwierdzenie ponownego ustawienia adresu IP.

 

Jeśli to nie pomoże zostaje przywrócenie komputera do ostatniej dobrej konfiguracji ( jeśli masz taki punkt przywracania )  albo format niestety.
 

AceKing
komentarz
komentarz

Chyba nie podziałało 

IMG_0642.jpeg

Nie wiem czy to ważne, ale wczoraj przed jakąkolwiek ingerecją też miałem taki problem ale po kilku minutach się naprawił. Z tym mecze się już dobre 3h

anioł2009
komentarz
komentarz

Komunikat " no adapter is in the state..." jest niepokojący bo sugeruje uszkodzenie karty sieciowej.

 

Cóż, pozostaje strzelić format i mieć nadzieje że to podziała.   To jest laptop a karta na pciex ???

AceKing
komentarz
komentarz

@anioł2009 tu jest chyba zintegrowana z płytą 

IMG_0644.jpeg

Tylko po odinstalowaniu w menadżerze urządzeń pojawiała się znowu 

IMG_0636.jpeg

anioł2009
komentarz
komentarz

Podaj cały model płyty głownej. Wykrzyknik to brak sterownika lub bład (uszkodzenie).

AceKing
komentarz
komentarz

IMG_0646.jpeg

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak, wbudowana... Hmm, nic mi nie przychodzi innego na mysl jak przywrócenie systemu lub format.

 

Można jeszcze spróbować zresetować bios poprzez wyjęcie baterii lub w samym biosie " reset to defaults" ( usunie to wszelkie ustawienia Twoje jak OC, UV, XMP itp )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.