x-kom hosting

Photoshop 2021 ma starym sprzęcie - "No DLL is found on the system..."

vasteq
utworzono
utworzono (edytowane)

Czy jest jakieś rozwiązanie żeby uruchomić PS2021 na leciwym sprzęcie z WIN10 ver.21H2 , ale karta graf na directx11? Przy próbie uruchomienia pojawia się taki komunikat:

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez vasteq

Anawa
komentarz
komentarz

Jaki masz tam procesor?

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

no właśnie stary Phenom II 965. Próbowałem uzupełniać pliki z porad na youtube i nic nie pomogło, pojawia się teraz inny błąd:

 

photo.jpg.786ef782fa6e7d2d9e82ae51e8c80088.jpg

 

 

A na laptopie rodziców gdzie jest nowszy procesor i3 uruchomił się bez problemu.

Gdzieś trafiłem na informację że może to być wina złej wersji WIn10, powinna być 22H2 a ja mam 21H2

 

Edytowane przez vasteq
Anawa
komentarz
komentarz

Obawiam się, że to wina starego procesora.

 

Zgodnie z informacjami, do obsługi Photoshopa 2021 potrzebny jest procesor, który wspiera technologię SSE o oznaczeniu 4.2 lub wyższym.

 

AMD Phenom II X4 965 wspiera maksymalnie SSE4a.

 

Źródła:

  1. https://community.adobe.com/t5/photoshop-ecosystem-bugs/p-error-at-loading-of-ippcv-library/idi-p/12420457
  2. https://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom II X4 965 Black Edition - HDZ965FBK4DGM (HDZ965FBGMBOX).html
vasteq
komentarz
komentarz

Czyli pewnie żaden z wyższych phenomow tego nie ma? A dziwi mnie to ze na nowszym laptopie rodziców uruchamia się pomimo karty z directx11 czyli Intel Graphic HD 4000. Myslalem ze od 2021 wymagane jest direct x 12

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz
6 minut temu, vasteq napisał:

A dziwi mnie to ze na nowszym laptopie rodziców uruchamia się pomimo karty z directx11

Przeciez photoszop siedzi głownie na cpu

Ogólnie to by była mordęga nawet jakby mial te instrukcje

Sprawdz plyte i czy podejdzie fx6300/8300

  • Dobra wypowiedź 1
vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

Na moje potrzeby to PS2020 wystarczy ale czasami dostaję od rodziny zadanie na retusz starych zdjęć i tu przydały by się Neural Filters które są już od 2021. Chyba że jest jakiś sposób żeby załadować te filtry do PS2020. Odnośnie procków to takie podchodzą wg opisu na Gigabyte:

 

gigabyte.thumb.jpg.be97c7dc499159d042428066da9407de.jpg

Edytowane przez vasteq
Anawa
komentarz
komentarz

Z tej listy to wymagania spełnia jedynie procesor AMD FX-4130 ("SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4").

 

https://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series FX-4130.html

vasteq
komentarz
komentarz

ok. Na nowszym lapku rodziców HP 4340s z procesorem i3-3110M, udało mi się odpalić jakiegoś beta PS2023 i woła że nie spełnia jakichś tam wymogów ale odpalił się, muli strasznie

 

yourgraphic.jpg.fda1495dd463b4220b20567d595417ec.jpg

 

 

I druga sprawa chciałbym dołożyć pamięci czy dobrze odczytuje ze można dać kolejne 4GB 2333MHz w drugi slot:

 

hp.jpg.29cc474afb9db94ad9f67e68ed40e03f.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

N/A to chyba nie wspierane,takze nie wiem po co to umieścili.Pomijam ze 4100 bedzie wolniejszy jak P2

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Parametry ram masz w zakladce ram

Pewnie to bedzie 1600 cl11

vasteq
komentarz
komentarz

@HAKELBERY nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym N/A

Siedzi chyba 1600MHz a płyta obsługuje 1333. Czy teraz żeby dokupić drugą do pracy w dualu to musi być taka sama najlepiej czyli tez 1666MHz i najlepiej tej samej firmy, ten sam model (Elpida)?

ram2.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Druga 1600 cl11,firma moze być inna,bez roznicy

Co do Dualla to tylko w grach,w programach malo co widać

Wielkość musi być ta sama ,to najwazniejszy parametr do dualla

vasteq
komentarz
komentarz (edytowane)

a ilość chipów na stronę karty ma w SODIMM znaczenie? Czy tu nie ma tak jak przy PC? Bo w moim PC z Phenomem II podobno najbardziej kompatybilne są takie  karty z 16 chipami.

Edytowane przez vasteq

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.