x-kom hosting

Redmi 9A

karolina92
utworzono
utworzono

Od 2 lat posiadam smartfon Redmi 9A. Niestety już od długiego czasu bardzo się zacina. Najgorzej jest jak długo leży bezczynnie, to potem bardzo ciężko mu się rozruszać. Czy da się go jakoś przyspieszyć czy może pozostaje rozglądanie się za czymś nowym? W sumie ma dopiero 2 lata a tak szybko nigdy telefonu nie zmieniałam.

miki082
komentarz
komentarz

Smartfon ma tylko 2gb ram, to za mało zdecydowanie na obecne czasy, dlatego szybko się zapycha. Jeśli używasz dużo aplikacji to tym bardziej, polecałbym zmienić na coś lepszego. W szczególności z większą ilością RAM. 

Mogeto
komentarz
komentarz

W ustawieniach aplikacji odinstaluj zbędne aplikacje. Jeśli nie da się odinstalować, to jest opcja wyłączenia. Wyłączona aplikacja nie pracuje w tle i nie używa zasobów. Czym mniej masz aplikacji, tym telefon płynnej chodzi, dlatego zostaw tylko takie których naprawdę potrzebujesz.  Raczej nic więcej nie da się zrobić, to jest najniższa półka, nie przyśpieszysz go. Teoretycznie można byłoby grać jeszcze custom rom (system) ale to bardziej dla zaawansowanych użytkowników.

Nie tylko mało RAM, ale również procesor z dawnej epoki. Na przyszłość odsyłam do poradnika:

https://www.forumpc.pl/topic/524390-poradnik-jak-wybrać-procesor-w-smartfonie-z-androidem/#comment-3115488

 

karolina92
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie nie używam dużo aplikacji, w sumie tylko przeglądam internet i czasami jakiś filmik obejrzę. Ale nawet czasem smsa normalnie nie można napisać bo trzeba się naczekać aż się telefon łaskawie "obudzi". Potem jak już się dłużej używa to chodzi lepiej, ale najgorzej właśnie jak dłużej leży bezczynnie. 

A najciekawsze jest to, że mój poprzedni smartfon czyli Lumia 640 działa szybciej i się nie zacina. Tylko że niestety niektorych stron nie chce otworzyć bo już chyba za stara.

 

Powoli będę się chyba zastanawiać na nowym smartfonem z większą ilością RAMu. Może ktoś poleci mi jakieś konkretne modele? Jeśli chodzi o budżet to ciężko powiedzieć. Wolę chyba trochę więcej dołożyć i mieć smartfon na więcej niż 2 lata. 

 

Edytowane przez karolina92

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.