x-kom hosting

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi aby dotarła do fotowoltaiki oddalonej o 50m?

Janciolapserdak
utworzono
utworzono

Witam, mam problem ponieważ potrzebuję zwiększyć zasięg Wi-Fi tak aby dotarł do paneli fotowoltaicznych oddalonych od domu o około 50m. Posiadam Router TP-LINK Archer AX73 który stoi na pierwszym piętrze domu przy balkonie (jak wychodzę na balkon idealnie widać panele, nie ma żadnych drzew które mogą zakłócać sygnał). Internet to światłowód. Jako, że komputer z routerem stoją przy ścianie balkonowej myślałem o jakiejś antenie kierunkowej tylko kompletnie się na tym nie znam i tu mam pytanie, czy są w ogóle takie anteny i czy jest możliwość podpięcia takiej bezpośrednio do routera aby wystawić ją na zewnątrz? Z góry dzięki za pomoc.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Ekspertem nie jestem, ale na logikę potrzebowałbyś 2 anteny (jedna przy routerze, druga przy panelach), najlepiej umieszczone na zewnątrz. Co do podłączenia kabla antenowego do routera, to zależy od modelu routera - niektóre już mają wbudowane anteny.

  • Dobra wypowiedź 1
Janciolapserdak
komentarz
komentarz

Dzięki, zapomniałem wspomnieć, że przy panelach jest zamontowana antena(była od razu z panelami), jakiś 'no name'. Więc tylko znaleźć antenę którą podłączę do routera i powinno to działać?

 

Anawa
komentarz
komentarz

Tak. Upewnij się, że router ma miejsce pod kabel antenowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.