x-kom hosting

American Megatrends

---Kamil---
utworzono
utworzono

Cześć, od kilku dni mam problem z uruchomieniem komputera. Po odpaleniu wyskakuje mi American Megatrends. Na internecie nie znalazłem odpowiedzi jak to rozwiązać, więc piszę tutaj.

IMG_20231023_103001.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Miałeś jakieś hasło założone w biosie czy inne zabezpieczenie które wymagało wpisania hasła/kodu ?? Czy masz przypisany klucz windowsa do komputera ??

 

Zmieniłeś procesor. Bios wykrył zmianę w TPM.  

 

Próbowałeś klikać N  zeby uruchamiał się dalej ? 

---Kamil---
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem tylko ustawiony pin w win10. Nie zmieniałem procesora. Co do klucza to nie wiem zbytnio o co chodzi ;D wiem że win 11 jest oryginalny. Komputer kupiłem jakieś 2 miesiące temu poleasingowy z olx. Komputer można włączyć ale muszę najpierw:

-kliknać n

-pozniej wyskakuje mi że nastąpiło jakieś zdarzenie i kod pin jest niedostepny

-musze przepisać kod z email

-i później mam do wyboru zmień pin albo anuluj 

-daje anuluj i komputer się włącza, tylko że zajmuje to więcej czasu i muszę mieć telefon pod ręką żeby przepisać kod ale ogólnie to komputer działa tak jak działa wcześniej.

Rx6600

Ryzen 5 5500

16g

512gb ssd

 

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, ---Kamil--- napisał:

Komputer kupiłem jakieś 2 miesiące temu poleqsingowu z olx

Cos jest nakombinowane tam.  Sprzedający zmienił konfig komputera i sprzedał...Komunikat przed startem informuje o zmianie cpu ( new cpu installed ).

leelareso
komentarz
komentarz

Zawsze możesz spróbować zrobić reset biosu i przywrócić system do początku lub jak masz klucz zrobić czystą instalkę.

---Kamil---
komentarz
komentarz

Jest jeszcze taki problem ze jak klikam del albo fn+del żeby wejść w ustawienia to tak jakby przycisk nie działał a próbowałem z 2 klawiatur.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.