x-kom hosting

Taktowanie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
topka
utworzono
utworzono

Posiadam 4 kości pamięci ram. 4 x 8gb. 2 firmy corsair i 2 firmy fury. wszystkie 4 kości mają taktowanie 3200 Mhz. System automatycznie ustawia je na 2133Mhz. Po zmianie w BIOS na profilu AXMP na 3200 Mhz komputer restartuje sie dwa razy i po włączeniu w menadżerze zadań dalej pokazuje 21333 Mhz. Robiłem test pamięci w windows i wyszło, że coś niby jest uszkodzone. Ma któs pomysł dlaczego się tak dzieje, albo jak zdiagnozować która kość jest zepsuta. Dodam, że próbowałem zmieniać taktowanie po uprzednim wyjęciu jednej pary kości i drugiej i po wyjęciu corsair ta wartość zmienia sie na 2400 Mhz.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo nie miesza się kości ramu, kupujesz w zestawach(ta sama partia/kod producentaimage.png.ca9912fe037764232a2af1be3a64108a.png) bo później takie rzeczy wychodzą.

topka
komentarz
komentarz

@leelareso nie zmienia to faktu że jak zostawiam 2 kości RAM tego samego producenta dwie identyczne to nadal nie mogę zmienić na wyższe taktowanie i dzieje się to samo co opisałem wyżej 

leelareso
komentarz
komentarz

jaki procesor? Odrzuć te kości na których są błędy i podaj screeny z programu cpu-z z zakladki SPD i każdego slotu

topka
komentarz
komentarz

@leelareso nie wiem na których kościach są błędy. 

@leelareso ryzen 5 2600

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

R5 2600 nie ma tak dobrego kontrolera pamięci jak nowsze Ryzeny. Cztery moduły są bardziej obciążające niż dwa.

To, że R5 2600 daje radę przy dwóch modułach ustawionych na 3200 - nie znaczy, że da radę na czterech. Ponadto, być może Twoja sztuka jest na tyle pechowa, że nawet nie daje rady przy dwóch 3200. Może Ci się trafić sztuka CPU z wysokim potencjałem lub niskim, to loteria. Nie włączaj profilu XMP tylko spróbuj innej prędkości np 2800.

  • Dobra wypowiedź 1
topka
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto ustawiłem w profilu xmp 2933 i zadziałało. Więc chyba masz rację. 

@Mogeto chociaż jest to dziwne bo przed zmianą płyty i grafiki te same kości RAM chodziły na 3200 z tym samym procesorem. Bynajmniej tak mi się wydaje że tak było 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.