x-kom hosting

Awaria laptopa

Lobos_91
utworzono
utworzono

Witam, mam dość poważny problem z laptopem Lenovo y50-70 z windowsem 10.

Mianowicie laptop działał sprawnie przez 8 lat użytkowania. Od około roku zaczęły się sporadycznie pojawiać na ekranie jakby paski, co sugerowało jakieś usterki graficzne ale po prostu zignorowałem to bo po chwili wszystko wracało do normy. 2 tygodnie temu nagle laptop zaczął crashować (BSOD). Zaczął pojawiać się niebieski ikran ze wszystkimi możliwymi kodami błędów, Vide scheduler error, Watchdog error, Driver power state failure, System thread exception not handled, device removed dxgi error itd. Obecnie od kilku dni nie wywala już blue screen ale za to przy włączaniu laptopa CPU jest obciążone o około 30 do 100% przez proces "Windows Interrupts".

CO robiłem: Sterowniki były aktualizowane z poziomu Device managera, gdzie kilkałem we wszystkie by automatycznie zaktualizwować ale swoją drogą coś nie ufam, że to w ogóle dobrze tam pokazuje. Instalowałem też sterowniki ręcznie między innymi chipset do intela i karty geforce z nvidia. Zrobiłem format komputera usuwając wszystko z laptopa i instalując windows od nowa, ale problem nadal występuje. Kupiłem też pastę termoprzewodzącą i wymieniłem ją na cpu i karcie graficznej z nvidii, też nic to nie dało. Nie wiem już, co mam robić. Laptop działa płynnie i póki co nie crashuje jedynie w trybie awaryjnym z włączoną siecią (internet przez kabel) Czy laptop jest do wyrzucenia na śmietnik? Macie jakies pomysły, co jeszcze mógłbym zrobić?

 

anioł2009
komentarz
komentarz

A czy w menedżerze urządzeń jest wykrzyknik przy karcie grafiki lub kod błędu we właściwościach grafiki tam ?

Lobos_91
komentarz
komentarz

Nie ma żadnych błędów. Wszystko tak jakby jest aktualne i działające. Jeszcze pobrałem taki programik "dpc latency checker", gdzie są pokazane takie słupki zółte i czerwone. Jeśli coś jest nie tak to są czerwone, i ja miałem czerwone jak poruszałem myszką.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Lobos_91 czyli tak to wygląda ??

Screenshot_1.png.ff49fb1ec30d91aa867ff6b32d3f3491.png

Lobos_91
komentarz
komentarz

Tak, wszystko jest sprawne. Zauważyłem, że Windows audio mi się też wyłączył i nie mam dźwięków. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Oj, to wymaga juz diagnostyki płyty przez elektronika. Wykluczyłeś problem software poprzez format. Jest tu więc problem hardware..może KBC pada, może coś na mobo ? Ciężko stwierdzić w ciemno bez diagnostyki 

  • Dziękuję 1
Lobos_91
komentarz
komentarz

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. No cóż, spróbuję jeszcze w jakimś serwisie komputerowym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.