x-kom hosting

Wybór dobrego zewnętrznego dysku SSD do gier.

WojtekW
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim,

 

Posiadam gamingowy laptop Lenovo Legion. Niestety laptop ma tylko 500 GB SSD. W związku z tym wpadłem na pomysł zakupu dysku zewnętrznego SSD na którym instalowałbym gry i w nie grał z podłączonego dysku.

 

Zrobiłem sobie test dysku w laptopie i Zapis wraz z odczytam to 3GB/s z kolei https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-portable-kingston-xs200-1tb-sxs2000-1000g?utm_medium=e-mail&utm_campaign=produkt&utm_source=Mail-status_zamowienia taki dysk ma np 2GB/s.

 

We wszystkie gry gram na ultra ustawieniach (zero przycięć, wszystko płynnie chodzi) i zależy mi bardzo aby utrzymać ten stan rzeczy, dlatego chciałem zapytać czy podlinkowany dysk spełni moje oczekiwania? A może wybrać inny dysk który się sprawdzi lepiej? Podkreślam że wydajność jest tutaj kluczowa. Wolałbym nie wydawać kilku stów na dysk który będzie przycinał podczas grania. Jeśli się okaże, że nie ma dysku spełniającego oczekiwania to przyśpiesze zakup lepszego laptopa gaminowego z większą pamięcią.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Dziękuję.

 

 

Olaf Konkol
komentarz
komentarz (edytowane)

cześć jaki masz dokładnie model laptopa lenovo legion bo byś mógł podejść do serwisu i zeby tam ci dołożyli dysk ssd 1tb tylko zależy czy masz miejsce na dodatkowy dysk i jaki dysk byś mogł zamontować m.2 czy dysk sata lll i czy bardziej wolisz dysk zewnętrzy bardziej bym polecał bym ci iść do serwisu i zeby ci tam wmontowali dysk ssd

Edytowane przez Olaf Konkol
WojtekW
komentarz
komentarz

Hejka,

 

Mój laptop to Legion 7-15IMH05 (Lenovo) - Type 81YT, i coś mi się wydaje że takie dołożenie dodatkowego dysku bedzie kosztem rzędu tysiąca złotych. Przy okazji czemu się upierasz przy wewnętrznym dysku? Tamten co podesłałem zły czy coś?

marcin200111
komentarz
komentarz

Podlacze sie do wątku plus dam inne rozwiązanie o ktorym myślę tzn dokupić stacje dokującą na dysk nvme, sa juz za okolo 200zl i do tego dysk m.2 w ktorych predkosci moga byc 3x szybsze niż ten dysk co podales. Co o tym myslicie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.