x-kom hosting

Jak poskładać ASUS PRIME B660M-A WIFI DDR4

bysthos
utworzono
utworzono

Nie wiem czy się za to sam zabierać, procesor i kable może i bym dał radę zrobić. Ale gdzie mogę znaleźć krok po po kroku jak to zrobić? Nie rozumiem m2 i kawałka jakiegoś kwadratowego plastiku. Chociaż też wiem, że trochę tak lipa trochę XD

Sławomir
komentarz
komentarz

Instrukcja od płyty głównej przeprowadzi cię przez instalację, procesora, pamięci ram, dysku m.2.

Instrukcja od obudowy podpowie ci gdzie i jak podpiąć kable od panelu przedniego, jak zamontować płytę główną.

Natomiast od zasilacza gdzie który kabel wpiąć.

 

Wystarczy tylko czytać instrukcje i robić wszystko dokładnie, powoli bez pośpiechu.

bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir tylko że nie rozumiem tych części. Instrukcja mówi o opcjonalnym montażu w płytę tej małej kratki. A te bolce? To aż xD.. nie wiem co powiedzieć. Nie rozumiem. IMG_20231020_153543.thumb.jpg.bba903d5f86763127b5f5f52c14304bf.jpgIMG_20231020_153558_1.thumb.jpg.9496dedb249fd6d418af5937e3e909ca.jpgIMG_20231020_153550.thumb.jpg.406768d8530b8a49c9f265b74dfad2a7.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Jakie bolce?

 

Drugie zdjęcie to antena od wi-fi,

Ostatnie, nie wiem co to.. bo trudno przez te folie.

 

Bolce..

 

image.thumb.png.625bccb6ea4ed00e68ddf3ed29d9927b.png

 

to są śrubki do mocowania dysków m.2

bysthos
komentarz
komentarz

@Sławomir ok a co jeśli komputer niema nawet układu CD? Co mnie zdziwiło, bo mam płytę biosem i brak miejsca na napęd cd w komputerze. Bo w sumie nawet mój stary komputer ma układ CD a za 3,8K nie miał nawet tego.. kupiłem coś polecanego tutaj i nawet nie wiem jak odpalę kompa. M stary układ CD w starym pc, ale nawet nie mam pewności, że to odpali, kompletna porażka, mogłem gotowca kupić. 

 

 

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

W obecnych czasach wszystko się ściąga z internetu.

 

Jak koniecznie chcesz mieć napęd CD to polecam kupić taki na port USB.

bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir ale czy komputer mi wstanie bez napędu CD? Jak odpalę płytę bez biosa? Dokładnie chodzi o chipset support dvd. Mam też chłodzenie lepsze, ale montaż jest zbyt mozolny i wolę użyć chłodzenia od procesora dołączonego w zestawie. 

 

Chyba że mam rozumieć, że komputer do grania który kupiłem nawet nie wstanie bez napędu CD xD. Mógłby co najwyżej zgrać płytę na pendrive chyba. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Napęd cd nie jest ci potrzebny do uruchomienia komputera, oczywiście nie wiem na czym masz system operacyjny.

 

bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir r@Sławomir 

Tylko że co zrobić z tym faktem. Za nic ci karta na wejdzie w to coś, musiałbym wykopać cała blachę, albo zdjąć tył obudowy o ile to możliwe? Kompletnie nie rozumiem zamysły budowy tej obudowy, jak karta nie ma wejścia..

 

Karta GTX 4060 nie posiada wejść na monitor, więc jak mam niby odpalić monitor? :d.. ?

IMG_20231021_211444.thumb.jpg.4eaf94166840fe78a7ae169c47da6876.jpg

Myślę, że już wszystko podpięte, zostało mi tylko to coś, nie wiem, czy to trzeba obok kabla zasilającego wpisać czy nie.IMG_20231021_211637.thumb.jpg.ba0a5385278194c0c9e71f5b2aec8df6.jpgIMG_20231021_212809.thumb.jpg.55fb708dcea5aa1e3ebf2be94f9b1b1f.jpg

IMG_20231021_211455.jpg

  • Co? 1
bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

Obraz się wyświetlił... To jest nadzieja.. teraz muszę użyć to? 

Czy mogę od razu instalować system?

IMG_20231022_103007.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Te blaszki się wyłamuje, tyle ile potrzeba do zamontowania karty.

 

Pierw instalujesz system operacyjny.

Później dopiero sterowniki do płyty głównej, karty graficznej.

 

Kabelek który pokazałeś, powinien być podpisany na którejś stronie wtyczki.

Jeśli to "HD audio" to w instrukcji od płyty głównej jest wskazane miejsce jego wpięcia.

 

Ps. Jeśli masz stary monitor, który nie wejścia HDMI, displayport.

To będziesz musiał użyć przejściówki, które nie zawsze działają.

Lub kupić nowy monitor.

bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir sterowniki to zgaduje ta płyta cd lub pobrać ze strony producenta. Bo za bardzo nie wiem do czego ta płyta. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Na płycie dają zawsze podstawowe sterowniki jakie wychodziły na premierę płyty głównej.

Lepiej jest pobrać aktualne ze strony producenta.

 

https://www.asus.com/pl/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b660m-a-wifi-d4/helpdesk_download/?model2Name=PRIME-B660M-A-WIFI-D4

 

wybierasz system operacyjny i do niego sterowniki.

bysthos
komentarz
komentarz

@Sławomir dzięki, a co to chłodzenia, użyłem tego z I5 wiatraka, czy to będzie wystarczające? Dołączone miałem chłodzenie fera 5 endorfly.. a wątpię by był wstanie zamontować to bez wyjmowana płyty głównej, teoretycznie myślę, że zrobię to przy wymianie pasty

 

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Jakoś da radę, ale cicho nie będzie.

bysthos
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir dzięki za pomoc, mimo wszystko kwadrat gumowy ze zdjęcia wyżej nie jest wmontowany, bo mimo wszystko był to krok opcjonalny według instruckji, nawet nie wiem do czego służy to, trochę obawiam się, że odmontowanie dysku ssd byłoby problemtyczne, bo nakleiłem na to radiator 

aktualnie używam GTX 750, więc raczej moc obliczeniowa mnie ogranicza względem i5 12400f jak zgaduje, więc karta to mój cap limit

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.