x-kom hosting

Brak odświeżania 144hz na nowym komputerze

Karas_2308
utworzono
utworzono

Cześć!
W poprzednim tygodniu zakupiłem nowy komputer, postawiłem system, pobrałem wszystkie najnowsze sterowniki, no i się zaczęło...
Na moim stanowisku mam dwa monitory: jednym (głównym) jest BENQ ZOWIE XL2411 a drugim AOC E2460. 
W poprzednim komputerze miałem GTX'a 1650, nie było z nim problemu, gdyż główny monitor miałem podłączony poprzez kabel DVI-D, 1080p w 144hz chodziło bez problemów, natomiast w nowej karcie (RTX 3060) mam tylko i wyłącznie jeden port HDMI i trzy Displayporty.

Z tego co wyczytałem w internecie, monitor ten obsługuje 144hz TYLKO i wyłącznie przez DVI (sprawdzałem HDMI, faktycznie nie działa).
Zakupiłem różne kable, kończąc na takim, gdzie wg. opisu 1080p powinno chodzić w 144hz. (tutaj podsyłam LINK do kabla DP na DVI-D).

Próbowałem wiele kabli, wiele przejściówek, próbowałem też utworzyć rozdzielczość dostosowaną w panelu sterowania NVIDIA, powyżej 70hz monitor pokazuje "Cable not connected".


Czy ktoś może borykał się z takim samym problemem, lub wie jak temu zaradzić? Już męczę się z tym tak kilka dni i zaczyna mi brakować pomysłów


image.thumb.png.a8bcf21c2c6f516db049506e6eece42a.png

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo przejściówki nie będą działać panie xD tylko DVI-DVI

3 godziny temu, Karas_2308 napisał:

Z tego co wyczytałem w internecie, monitor ten obsługuje 144hz TYLKO i wyłącznie przez DVI

A z tego co ja wyczytałem to guano prawda =) podłączasz po kablu DP i powinno działać, polecam czytać instrukcje (BENQ)

image.png.998d7ec40d8144cbf4f8df21ae37271d.png

Edytowane przez leelareso
Karas_2308
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, leelareso napisał:

podłączasz po kablu DP i powinno działać, polecam czytać instrukcje (BENQ)

Monitor XL2411 bez dopisku "P"... Jedyne wejścia jakie mam w tym monitorze to HDMI, DVI i VGA. 
Jakbym miał wejście DP, to bym tutaj nie pisał .

 

 

1 godzinę temu, leelareso napisał:

Bo przejściówki nie będą działać panie xD tylko DVI-DVI

Rozumiem że kabel, do którego dałem link wyżej, też nie będzie działać?

Ew. jest jeszcze jakaś opcja w windowsie, którą trzeba włączyć/wyłączyć aby większe odświeżanie zaczęło działać?

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Karas_2308 napisał:

Ew. jest jeszcze jakaś opcja w windowsie, którą trzeba włączyć/wyłączyć aby większe odświeżanie zaczęło działać?

image.thumb.png.d80b6e1f13208d20d7d92f181561543a.png

A co do przejściówki, to się nie dowiesz dopóki nie spróbujesz. Ważne, że parametr wejściowy i wyjściowy (DP I DVI) jest taki jak w instrukcji więc jest szansa że może zadziała.

Karas_2308
komentarz
komentarz

@leelareso Podłączyć podłączyłem, ale jak na screenie wrzuconym na górze widać, nie pokazuje nic więcej niż 60hz.
I teraz pytanie- czy może być to kabel kierunkowy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.