x-kom hosting

Czy moje PSU jest do wymiany czy podoła upgradeowi

J3Tear
utworzono
utworzono

Witam, swój pierwszy PC składałem na przestrzeni 2016-2017, posiadam w nim taki zasilacz Chieftec A80 650W CTG-650C ( jedyny artykuł jaki o nim znalazłem to https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/chieftec-ctg-650c-nowy-zasilacz-w-serii-a-80.html ). Ostatnio zamieniłem stary procek na Ryzena 7 5700X i B550 ATX, posiadam 2x8 RAM, 2x M2, i 1x 2,5 cala SSD oraz GTX 1060 6GB. Chciałem wymienić moją kartę na coś nowszego mianowicie RX 6700 XT albo 7700 XT, ale zastanawia mnie czy mój zasilacz podoła tym kartom czy wypada już zmienić na coś nowszego i mocniejszego. Z kalkulatorów online i po przeglądnięciu podobnych zestawów wypada, że powinno wystarczyć, ale chciałbym się upewnić. Jeśli chodzi o kulturę pracy do tej pory nie mogę mu nic zarzucić. Byłbym wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Skoro ma kable 2x8 pin to nie bedzie problemu

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

To dość stary, ale przyzwoity zasilacz, ale nie wymieniałbym go, dopóki nie zaczną się pojawiać realne problemy ze stabilnością systemu po wymianie karty. Póki wszystko OK, nie ma co wydawać na siłę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.